Když nejste doma, byt vám může vydělávat. Začněte ho pronajímat přes Airbnb

Když nejste doma, byt vám může vydělávat. Začněte ho pronajímat přes Airbnb

Když nejste doma, byt vám může vydělávat. Začněte ho pronajímat přes Airbnb

Pokud je součástí vaší životní filosofie maximální využívání potenciálu, jistě vás bude zajímat, jak přilepšit osobnímu rozpočtu třeba i několika desítkami tisíc za rok. Disponujete-li bydlením v atraktivní lokalitě, můžete nemovitost krátkodobě pronajímat turistům. Třeba právě v době, kdy jste na cestách, a vaše domácnost zeje prázdnotou.

Krátkodobý pronájem bytu přes platformy typu Airbnb je fenomén, který se pozvolna stává nedílnou součástí trhu. Čeští majitelé nemovitostí této formě přivýdělku přichází na chuť a jen v Praze je v nabídce Airbnb vice než deset tisíc apartmánů.

Výhody krátkodobého pronájmu v kostce

Proč je krátkodobý pronájem bytu tak populární? Důvodů je více. Oproti klasickému dlouhodobému pronájmu je mnohem flexibilnější a umožňuje nemovitost pronajímat jen nárazově. Tuto možnost ocení majitelé, kteří byt po většinu roku využívají.

 

Krátkodobý pronájem nemovitost je výhodný i z jiných hledisek. V případě zprostředkování přes portály typu Airbnb odpadá riziko střetu s neplatičem (hosté platí předem), což pronajímatelé bytů řeší poměrně často. Za zmínku stojí také mnohem menší opotřebení bytu, které je dáno tím, že hosté obvykle tráví většinu dne venku a v apartmánu pouze přespávají.

Počítejte s časovou náročností

Jakkoliv zní všechny výše uvedené výhody krátkodobého pronájmu hezky, bylo by správné zmínit i negativa. Pronajímatel se musí aktivně podílet na propagaci, komunikovat s hosty a udržovat svou nemovitost v perfektním stavu. Nehledě na to, že obsadit všechny volné termíny je s ohledem na velkou konkurenci poměrně náročné.

Obraťte se na profesionály, ušetříte čas a vyděláte více

Chcete-li krátkodobým pronájmem vydělávat zajímavé částky a přitom neztrácet čas, využijte možnost správy pronájmu bytu týmem odborníků z Letmeinn.

Specialisté z Letmeínn zajišťují komplexní služby (vše od správy profilu na Airbnb až po pravidelný úklid a opravy nemovitosti) a svým klientům přináší o 20 – 50 % vyšší výdělek. Cena za správu krátkodobého pronájmu přitom není nijak závratná. Podrobnosti najdete na letmeinn.cz.Žádné komentáře.

Zanechat odpověď