Květen 2013: Hypotéky na svém historickém minimu

HypotékySen o vlastním bydlení má jistě každý z nás. Někdo se dokázal osamostatnit hned po škole, někdo bohužel musel využívat podpory ze strany rodičů po delší dobu. Sen o vlastním domečku se zahrádkou však v mnohých dřímá i do dnešních dnů. Ovšem doba je zlá a spousta z nás si z platů zkrátka žádný – byť i sebemenší domek pořídit nemůže a tak setrvává v městských „králikárnách“ – chápejte – panelácích. Přinášíme vám však informace, které by vás mohly k naplnění svého dávno zapomenutého snu motivovat. Úrokové sazby hypotéky jsou v tomto období na svém historickém minimu. A jelikož není zájem o hypoteční produkty příliš vysoký, banky se snaží motivovat klienty zajímavými bonusy, kterých by bylo škoda nevyužít.

Nejvýhodnější hypotéky byly v dubnu

Duben byl pro banky i jejich klienty průlomovým měsícem. Spousta bankovních domů se totiž rozhodla pro nejrůznější akční nabídky, díky kterým mohli zájemci o hypotéku i ti, kteří již hypotéku mají ušetřit opravdu velmi zajímavé částky. Duben a květen byl proto tím nejvhodnějším měsícem pro sjednávání hypotečních úvěrů.

Fixace a refinancování

Tento rok je pro banky i jejich klienty zlomový. U více, než 100 000 osob totiž končí období tzv. fixace. A právě o tyto klienty mají banky velký zájem. Nabízejí proto nejrůznější produkty související s refinancováním hypotéky a zvýhodněné bonusy, čímž si chtějí zajistit příliv nové klientely. Ale to nechtějí samozřejmě nechat tak ani banky, u kterých klientům fixace končí a tak se je snaží udržet celou řadou speciálních akcí. Ty mohou spočívat v odpouštění nejrůznějších poplatků nebo výhodnějších podmínkách do budoucna.

Pokud jste si svůj sen o vlastním bydlení v domku doposud nesplnili, máte jedinečnou možnost. Levnější už hypotéky nebudou!