Jak ušetřit při běžném nákupu přes internet

Pořizujete na internetu jen skutečné „špeky“ nebo naopak dáváte přednost každodenním nákupům, pro které nemusíte mířit do obchodu? Ať tak či tak, určitě se vám bude hodit několik tipů na to, jak při této každodenní činnosti maximálně ušetřit.

Stačí vsadit na speciální pravidla ohledně online nakupování a okamžitě začnete šetřit. A čím začít?

Nezapomeňte si porovnat ceny

Vždy se podívejte na ceny stejného produktu v různých obchodech. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale ceny vašeho oblíbeného oblečení, potravin nebo elektroniky se mohou lišit i o desítky či dokonce tisíce korun. Proto si vždy udělejte čas na opravdu podrobné prostudování nabídek a nikdy nenakupujte záchvatovitě nebo z náhlého popudu.

Dejte si pozor na nejrůznější stránky, které vám odpočítávají doslova minuty do konce výhodné akce. Chtějí ve vás pouze vzbudit zdání exkluzivity, ale ve skutečnosti jde jen zřídkakdy o skutečnou hrozbu. Naopak. Pokud se na stránku přihlásíte z jiného prohlížeče, případně ji opustíte a vrátíte se za pár minut, spustí se počítání nanovo. Rozhodně před sebou nemáte tak exkluzivní akci, jak si nejspíš na první pohled myslíte.

Jak si vybírat, když nemáte čas

V ideálním případě je samozřejmě vhodné porovnat co nejvíce produktů. V tom vám mohou pomoci nejrůznější internetové srovnavače, ovšem ne všechny obchody v nich najdete. Pokud opravdu spěcháte, napište si název produktu do vyhledávače a porovnejte alespoň prvních 10 odkazů na první stránce. Většinou získáte poměrně slušný přehled.

Přečtěte si:  Povinné ručení bude opět dražší

Nezapomeňte se také dívat na to, zda některý z obchodů nenabízí náhodou slevové kódy nebo kupony. Mnohdy se stačí jen zaregistrovat k odběru novinek a získáte okamžiku slevu.

Nenechte si ujít žádnou akci

Máte své oblíbené obchody? Pak se vám určitě vyplatí, když se přihlásíte k odběru newsletterů. Díky nim se totiž vždy včas dozvíte  o těch nejlepších nejlepších slevách a akcích, neunikne vám žádné bezplatné doručení atd. A mnohdy na vás při nákupu čekají i další slevy nebo třeba skryté dárky. Obchodníci si totiž věrných zákazníků váží a dávají jim to najevo.

Vždy nakupujte s rozmyslem

Je také vhodné zvážit, zda produkt opravdu potřebujete. Pokud totiž nejde o něco, co využijete hned, pak bude určitě mnohem lepší počkat na slevy, které vám umožní si ho pořídit za velmi rozumnou cenu.

Nakupujte se slevou vždycky, když budete chtít

Nebaví vás tyhle „tanečky“ okolo internetových nákupů? Nečekejte, až vám obchodník slevu  nabídne a najděte si ji sami a tehdy, když ji potřebujete. Pomohou vám k tomu slevové kupóny ze stránek Slevovykupon.net.

Jednoduše si najdete ten, který vám pomůže s nákupem ve vašem oblíbeném obchodě, a posléze ho zadáte během některého z kroků objednávky. Nic neplatíte předem, ani se nemusíte registrovat. Nakupovat výhodně tak můžete opravdu kdykoli.