Kasičky a pokladničky přichází zase do módy

Ukládat si pravidelně penízky do barevné kasičky a s každou korunkou se těšit, až bude plná a na to, až si budete moct koupit něco pro radost. To zná asi každý z nás. Všichni jsme totiž od malička vedeni k tomu, abychom si spořili. V dospělosti už však vzaly keramické kasičky za své a nahradily je modernější vychytávky v podobě platebních karet.

Kde se vzalo spoření do pokladniček?

Ovšem spoření do pokladniček není výmyslem pouze několika posledních let. Takto se spořilo ještě v dobách dávno minulých, kdy žádné banky, úschovny, úložny ani jiné instituce nebyly. Tehdy se peníze razily ve zlatě a člověk má odjakživa potřebu spořit si na lepší časy. Jenže kam peníze uschovat, aby nebyly tak na očích? No přece do nějaké keramické nebo dřevěné nádoby! A tak vlastně vznikly kasičky tak, jak je známe dnes.

Mají keramické kasičky v dnešní době ještě šanci?

Jenže postupem času, jak přibývalo bankovních subjektů a platebních karet, se vlastně klasické kasičky z našich životů prakticky úplně vypařily. Přitom mají tolik výhod! Nemusíte jim platit žádné poplatky za „vedení účtu“, a ani žádné úroky nebo penále, když zrovna nějakou tu korunku nevhodíte a navíc mohou sloužit jako naprosto bezkonkurenční výchovný prostředek.

Přečtěte si:  Bude elektřina konečně levnější?

Vedení ke spoření už od dětství

Jak totiž naučit vaše ratolesti finanční gramotnosti? No přece spořením v krásné, barevné a ještě k tomu zajímavé kasičce! Právě takto naučíte děti mnohem lépe spořit, nežli kdybyste je poslali na nejrůznější spořící kurzy.

Jenže jak spořit správně?

Teď ale vyvstává otázka, kolik a jak často by si měl člověk vlastně do pokladničky odkládat? Výše vkladu je čistě pouze na vás, ovšem četnost tohoto úkonu by měla být pravidelná. Stanovte si tedy, že budete vhazovat do kasičky například každý den deset korun. Budete-li proces skutečně pravidelně opakovat, budete mít už za jeden rok našetřeno 3650 korun.

Zatím žádnou kasičku nevlastníte?

Pokud žádnou kasičku v současnosti nevlastníte, podívejte se na e-shop Keramika Andreas, kde najdete obrovské množství ručně vyráběných keramických pokladniček. Čeká tady na vás například kasička prase, kasa sova, kasička kočka, kasička ryba a další. V neposlední řadě se může jednat o výborný dárek pro někoho blízkého.
11916-kasičky