Česká pošta představila nové známky s olympijskou tématikou

ceska-postaOlympijská tématika se nemohla vyhnout ani novým známkám, které se objevily v České republice. Na poštu již mohli vyrazit sběratelé známek, ale i běžní klienti, kteří získají známky na zasílanou korespondenci.

Česká pošta vydala u příležitosti zahájení XXII. Zimních olympijských her v Soči poštovní známku o nominální  hodnotě 25 Kč. Známka se jmenuje Zimní olympiáda v Soči 2014 a dostala se do prodeje od 5. února 2014.

Motivem olympijské známky je snowboardista. Výtvarný návrh emise obstaral akademický malíř a grafik Pavel Hrach. Autorem rytiny FDC se stal grafik a rytec Bohumil Šneider. Kromě známky se vydává také obálka prvního dne včetně příležitostného poštovního razítka. Obrazovou částí obálky je rovněž snowboardista. Obálka byla vytištěna ocelotiskem z plochy v modré barvě a v razítku je zobrazen snowboardista společně s textem ve znění: Praha, 5. 2. 2014.

Známka se vydala také k paralympionikům. Známka vyšla rovněž 5. února 2014 a jmenuje se  Zimní paralympiáda v Soči 2014. Nominální hodnota známky je 13 Kč. Známka vyobrazuje  sledge-hokejistu. Autorství výtvarného návrhu emise patří akademickému malíři a grafikovi Kryštofu Krejčovi. Autorem rytiny FDC se stal grafik a rytec Bohumil Šneider. Se známkou se vydala i obálka prvního dne včetně příležitostného poštovního razítka.Obrazovou část obálky tvoří sledge-hokejista. Obálka se vytiskla ocelotiskem z plochy v modré barvě a v razítku je v kruhu poznamenán text: Praha, 5. 2. 2014.

Přečtěte si:  Oddlužení zastaví exekutora

Sportovní tématika se objevila na nových známkách i v prosinci loňského roku. V cyklu tenisové legendy na známkách byly známky opatřeny portréty úspěšných českých tenistů. U vydávaných známek platí v naší republice pravidlo, že se na nich nezobrazuje žádná žijící osoba. Výjimkou jsou právě tenisté. Známky jsou tedy opatřeny portréty slavných tenistů:  Kodeš, Berdych, Lendl, Navrátilová, Mandlíková.