Půjčky si nejdříve pečlivě porovnejte. Poradíme vám jak na to

Vzít si půjčku, ať už se jedná o velký bankovní úvěr nebo menší nebankovní půjčku je docela odpovědné rozhodnutí a lidí, kteří tuto věc berou příliš lehkovážně a předem nezváží svoje platební schopnosti mohou po čase skončit s vysokými dluhy, nebo dokonce i v exekučním řízení. Před sjednáním půjčky tak určitě zvažte všechny aspekty a o úvěr si zažádejte pouze tehdy, pokud víte, že si jej můžete dovolit a jeho splácení budete zvládat. Zároveň nepodceňujte výběr poskytovatele – především tím, že se vyhnete podvodníkům, ale také tím, že si zbytečně nebudete půjčovat od společností, jejichž půjčky jsou silně předražené a nevýhodné.

Nejdříve se rozhodněte, kolik chcete půjčit, na jak dlouho a kolik můžete splácet

Na úvod si určitě ujasněte pár základních věcí – jak vysokou částku potřebujete půjčit, na jak dlouhou dobu a kolik jste schopni každý měsíc splácet tak, aby vám zbyl dostatek peněz na živobytí. Toto hodně lidí podceňuje a pak končí s vysokými dluhy, které jim dále narůstají. Půjčku si berte opravdu jen tehdy, když si ji můžete dovolit. V tomto směru jsou vyšším rizikem nebankovní úvěry, kde je schvalovanost vysoká, naopak banky si mnohem více hlídají, komu půjčí a koho raději odmítnou.

Ujasněte si, zda splňujete podmínky pro bankovní půjčku, nebo jen pro ty nebankovní

Bankovní půjčky mají nižší úroky a jsou výhodnější – pokud splňujete jejich podmínky, rozhodně dejte přednost bance. Pokud ale máte např. záznam v registru dlužníků, exekuci nebo příliš nízké příjmy, asi vám nezbude nic jiného, než zkusit štěstí v nebankovním sektoru, jenž se na rizikové klienty zaměřuje a půjčuje i těm, kteří např. v bance nemají šanci. Velmi kvalitním a solidním nebankovním úvěrem je např. půjčka Kredito24, kterou vám tímto doporučujeme.

Přečtěte si:  Půjčky bez registru ihned

Použijte některý z internetových srovnávačů půjček

Na internetu dnes funguje hned několik velmi kvalitních a propracovaných finančních serverů, jež se specializují na nezávislé srovnání půjček. Tyto stránky vám pomohou najít si ideální úvěr, který bude dokonale splňovat vaše požadavky a zároveň vás vyjde nejlevněji. Srovnání půjček navíc zahrnuje i podrobné recenze, tabulky splátek, reference bývalých klientů, kontaktní údaje, odpovědi na často kladené otázky a další cenné informace.

Zaměřte se zejména na výši poplatků, úroky, dobu splatnosti, možnosti prodloužení atd.

V rámci srovnání půjček  je dobré se zaměřit zejména na několik hlavních parametrů. U nebankovních úvěrů především na poplatky, maximální dobu splatnosti, případně i možnost prodloužení úvěru o další měsíc. Naopak u bankovních úvěrů hraje větší roli úrokové sazba, roční procentní sazba nákladů (RPSN), případně různé benefity a slevy.

Vybírejte pouze z ověřených společností, zbytečně neriskujte

Nikdy si nepůjčujte od pochybných společností nebo dokonce fyzických osob. Solidní poskytovatel má vždy svoje vlastní webové stránky, kde nechybějí veškeré kontakty (adresa, e-mail, telefon atd.), smluvní dokumentace, tabulky splátek a další podstatné informace. Naopak odpovídat na inzerát s půjčkami někde v novinách, na plakátu na ulici nebo v diskusním fóru a půjčovat si od cizí osoby, která ani nemá vlastní firmu, je dost nerozumné. Tohle ale řeší srovnávací weby, kde jsou výhradně prověřené úvěrové společnosti a díky nim tak nelze udělat chybu.

V případě pochyb si zjistěte maximum informací a mrkněte na zkušenosti bývalých klientů

Pokud byste si však přece jenom nebyli úplně jistí, zadejte si název firmy do Googlu a koukněte na to, jak ji hodnotí bývalí klienti. Pokud jsou reference špatné, tak raději zkuste jinou společnost, naopak pokud si úvěrovou společnost všichni chválí, je to dobré znamení. Podvodné půjčky  jsou bohužel stál časté,takže obezřetnost se rozhodně na místě.