CRM systém upotřebí každá firma. K čemu se bude hodit vám?

Československý podnikatel a „král obuvi“ má na kontě spoustu moudrých citátů, z nichž mnohé zdomácněly, a měli bychom si je pravidelně připomínat. Mezi ty nejprozíravější pak bezesporu patří „náš zákazník – náš pán“. Švédský obchodní teoretik Jonas Ridderstrale jeho tvrzení aktualizoval, když pronesl: „Zapomeňte na to, že zákazník je pán – nový zákazník je náročný diktátor.“ A jak s tím souvisí CRM systém? Software vám pomůže rozvíjet vzájemné vztahy s klientelou a v mnoha ohledech vám zjednoduší podnikatelskou rutinu.

 

Důvodů, proč by měla každá firma používat vhodně zvolené CRM řešení, je celá řada. Vybrali jsme pro vás ty klíčové.

1) Centralizace informací

Data jsou stavebním pilířem moderního podnikání. Zdaleka největší cenu pak mají informace o zákaznících, které střádáte celé roky. V CRM systému je budete mít všechny pohromadě, a to včetně záznamů o komunikaci. Díky tomu se z anonymů stanou reálné osoby – klienty si okamžitě dáte do souvislostí, i kdybyste s ním delší dobu nekomunikovali.

Přečtěte si:  Překvapte své blízké květinou

2) Přístup k historickým datům

CRM sice není pouhou informační databází, nicméně právě funkce spolehlivého úložiště vám umožní přistup k důležitým datům, které jsou nezbytné pro přípravu analýz a marketing. Členové vašeho obchodního oddělení budou z mocného nástroje nadšení a výrazně jim stoupne šance na uzavření nových obchodů.

3) Perfektní zákaznický servis

Zákazníci jsou rok od roku náročnější a už dávno neplatí, že jim záleží jen na nejvýhodnější ceně. Vyžadují špičkovou zákaznickou podporu a kvalifikované poradenství. A opět je to CRM systém, který se postará o hladký průběh každé zakázky – a to i v případě, kdy například odejde nebo onemocní zaměstnanec, který měl se zákazníkem rozjednanou zakázku. Díky dostupným informacím na něj plynule naváže jiný pracovník.
Praktických výhod CRM systému je daleko více. Udělejte si o nich obrázek sami – třeba prostřednictvím českého eWay-CRM, které je ve verzi FREE k dispozici zcela zdarma.