Česká pošta zdraží aneb za co si od srpna připlatíme?

Česká poštaZdražování se v posledních letech nevyhnulo takřka nic. Podlehly mu potraviny, služby, pohonné hmoty, dovolené i bydlení. Není se proto čemu divit, že informace o zdražování přinesla nově také Česká pošta. Již od 1. srpna si budeme muset za služby pošty připlatit. Ačkoli se jedná pouze o korunové položky, lidé posílající více listovních zásilek měsíčně nebo firmy toto zdražení pocítí velkou měrou. Čeho se bude zvyšování cen týkat? Obyčejných zásilek, ale i zásilek doporučených.

Co na to Česká pošta?

Ceny Česká pošta upravuje v horizontu pěti let. Za tuto dobu se zdražily energie, ale i pohonné hmoty, které jsou pro přepravu zásilek samozřejmě velmi důležité. Bylo tedy jen otázkou času, kdy trendu zdražování podlehne i tento listovní monopol. Jak poznamenal mluvčí České pošty, zdražování je odpovědí na zvýšení cen, které dosáhlo za posledních 5 let neuvěřitelných 40 %.

Co podraží?

Jedná se zejména o obyčejnou listovní zásilku do 50 gramů, jejíž cena vzroste z původních deseti na třináct korun. Další položkou, kterou od srpna Pošta zdraží, bude také obyčejný doporučený dopis, který nyní stál 26 korun, ale do budoucna si pro jeho poslání budeme muset připravit 29 korun.

Přečtěte si:  Česká pošta představila nové známky s olympijskou tématikou

Známe možnost, jak ušetříte!

Pokud služeb České pošty často využíváte a chcete po zdražení výrazně ušetřit, můžete si pořídit speciální zákaznickou kartu, kterou je možno ZDARMA objednat na kterékoli z 3300 poboček České pošty. Pro držitele karet se poštovné obyčejných zásilek zvýší jenom o korunu, za doporučenou zásilku si po slevě doplatí pouze dvě koruny. S pořízením zákaznické karty je však spojena celá řada dalších výhod (odpadá povinnost vyplňování podacích lístků, bezplatné e-mailové potvrzení o předání zásilky a řada dalších atraktivních benefitů, které Pošta teprve připravuje).