Kam uložit své finance? Odpovědí jsou investiční kovy

investiční kovyKampeličky a úvěrní družstva mají období slávy již dávno za sebou. Najít spolehlivý spořicí účet s vyšším úrokem je doslova jako hledat jehlu v kupce sena. Kam tedy uložit své finanční prostředky tak, aby byla jejich hodnota zachována nebo se v průběhu času navýšila? Odpovědí mohou být investiční kovy. Mezi tyto kovy řadíme obecně investiční zlato, stříbro, platinu i palladium. Každý z kovů má svá specifika, které je nutno před samotnou koupí zhodnotit. Nevíte, jak vybrat toho nejlepšího uchovatele hodnoty? Poradit vám mohou přední specialisté ze společnosti Bessergold.cz

Jak investovat do drahých kovů?

Investiční kovy jsou standardně prodávány ve formě mincí a slitků. Na mincích bývá uveřejněná celá škála motivů. Nejčastější jsou to motivy zvířat nebo významných osobností. Nákup investičních kovů je zcela legální záležitostí. Nemalou výhodou zlata je jeho osvobození od daně z přidané hodnoty. Investiční stříbro, platina a palladium bohužel danění podléhá. Proto je na místě uvažovat o nákupu mincí nebo svitků v zahraničí, kde jsou sazby DPH nižší.

Přečtěte si:  Zapomenuté peníze u bankomatu

V jaké hodnotě lze zakoupit investiční kovy?

Hodnota investičního stříbra, zlata a dalších kovů je rozmanitá. Pořídit si můžete minci v hodnotě 1000 Kč, ale i takovou raritu, jejíž cena směle dosahuje jednoho milionu korun. Investice je tedy čistě ve vaší režii. Pokud budete potřebovat v průběhu let vyměnit kov, či slitek za finanční aktivum, není nic jednoduššího, než kontaktovat společnost, u které jste investiční kov zakoupili a domluvit se na podmínkách výkupu. Nezapomínejte však, že během let se hodnota kovu rapidně zvyšuje a prvotní investice tak může za pár let přinést opravdu velmi zajímavé úroky. Vždy však nakupujte investiční kovy pouze u prověřených prodejců. Předejte tak případným podvodům a dalším komplikacím.