Kde přeplatíte za půjčku nejméně?

Půjčky. Slovo, které slýcháme dnes a denně. Mohou lidem velice pomoct, ale také jim naprosto znepříjemnit celý život či jeho podstatnou část. Pokud se právě teď na sjednání finanční půjčky neboli úvěru připravujete, určitě si nejdřív dobře promyslete a přepočítejte částku, kterou za něj budete přeplácet. Mnohdy se totiž jedná i o více než 50 %!

Přeplacenou částku neurčují měsíční splátky

Za prvé rozhodně zapomeňte na pohádky, kterými vás v bance či v soukromých společnostech krmí! Výhodnější měsíční splátky ještě nečiní výhodnější celou půjčku! Pouze doba splatnosti a úroková sazba mají podíl na výhodnosti půjčky.

Jak učiníte půjčku skutečně výhodnou?

Výhodnou půjčku si tedy můžete sjednat prakticky všude, akorát musíte dobře rozmýšlet a počítat. Za prvé je důležité vybírat nejkratší dobu splácení. I když u ní bývají měsíční splátky klidně i několika desetitisícové, právě přeplacená částka je v takovém případě nejnižší. Kupříkladu u půjčky 200 000 Kč na 7 měsíců od Air Bank přeplatíte pouhých 8 500 Kč. Pokud se vám nepodaří, a to zejména z finančních důvodů, vybrat si nejkratší možnou dobu splácení, snažte se postupně překlikáváním na internetových stránkách vámi vybrané společnosti vybrat si další možnou nejkratší dobu splácení, při které si již měsíční splátky zvládnete pravidelně odkládat ze svého rozpočtu.

Přečtěte si:  Acema Credit vám nabízí půjčky s férovým jednáním

Pokud musíte sáhnout po nejdelší době splácení…

Musíte-li sáhnout po nejdelší době splácení, určitě tak neučiňte bezhlavě a bez srovnání s dalšími subjekty. Kde je totiž nejvýhodnější půjčka u nejkratší doby splácení, nemusí být zároveň nejvýhodnější půjčka u nejdelší doby splácení.

Kde najdete nejvýhodnější půjčku?

Nejvýhodnější dlouhodobá půjčka například 200 000 Kč je u České spořitelny, kde takový úvěr budete splácet po dobu sedmi let částkou 3 689 Kč, a přeplacená suma bude jen 111 814 Kč. Na druhém místě výhodnosti dlouhodobých půjček se řadí GE Money Bank, u které byste stejnou částku spláceli 96 měsíců měsíčními splátkami ve výši 3 383 Kč, a přeplacená částka by činila 124 768 Kč. Naopak nejméně výhodnou dlouhodobou půjčku najdete u Air Bank, u které byla krátkodobá půjčka kupodivu nejvýhodnější. Pokud byste si totiž u Air Bank půjčili 200 000 Kč na 96 měsíců, přeplatili byste 141 030 Kč.

Kde přeplatíte za půjčku nejméně?