Tradiční velké banky ztrácí své klienty

banka
PublicDomainPictures / Pixabay

Tradiční velké banky už moc dobře pocítily, že jejich stávající klienti se mohou jednoduše sebrat a odejít ke konkurenci. Nové nízkonákladové banky získávají stále větší popularitu, protože dovedou založit klientům účty, kde se neúčtují žádné poplatky u nejpoužívanějších bankovních operací. V případě, že chcete provádět nějaké extra transakce, ani v tento moment není poplatek nijak závratný v porovnání s velkými bankami.

Odliv klientů má jasnou příčinu – velké poplatky u bank

Velké tradiční banky mají v Čechách milióny klientů, ale stejně většina z nich musí každý měsíc platit nemalé částky za poplatky nejrůznějšího druhu. Stačí si jenom peníze ukládat a nijak nevybírat a při měsíčním vyúčtování zjistíte, že i když nebudete sami nic vybírat, banka vybere za vás a za několik let zjistíte, že máte úspory pryč. Ano, taková je realita. Řada lidí již zjistilo, že sliby od nízkonákladových bank nejsou prázdnými slovy, ale skutečností. Zařídíte si snadno účty, kde nepřicházíte o své peníze, ale naopak, můžete si díky speciálním účtům přijít na nějaká procenta z uložených peněz.

Přečtěte si:  Půjčka? Mnohdy špatné řešení!

Přechod k nové bance, je to problém?

Spousta lidí se obává, že přechod k nové bance jim způsobí problémy. Mají zde zavedené trvalé příkazy, zaměstnavatel jim sem posílá peníze atd. Jedná se skutečně o zbytečnou obavu, protože většina nových bank zajistí klientům převod stávajících účtů i se všemi příkazy. Pokud půjdete zrušit účet do velké banky, může se vám stát, že vám začnou nabízet účet bez poplatků nebo jiné výhody. Bude tedy na vás se rozhodnout, jestli zůstanete nebo raději přejdete jinam. Tradiční banky nasadily taktiku nabízení výhodných podmínek až v době, kdy hrozí, že klient odejde.

U jakých bank si klienti zakládají účty bez poplatků nebo s minimálními poplatky? Jedná se o:

  • Air Bank
  • Fio banku
  • mBank
  • Equa bank
  • Zuno bank
  • Sberbank