3 tipy, jak vyřešit nedostatek peněz před výplatou

Vytvořili jste si podrobný rozpočet, ale přesto vám peníze nevyšly a octli jste se před výplatou „na mizině“? Pokud se vám to děje pravidelně, zřejmě byste měli přehodnotit přístup k financím a snažit se více šetřit. V případě jednorázového deficitu, ke kterému došlo v souvislosti s nečekanými výdaji, si z toho nedělejte vrásky – čas od času se něco takového může přihodit každému. Ale nic to nemění na tom, že budete muset vymyslet způsob, jak z nepříjemné situace vybruslit. Inspirujte se našimi tipy!

1. Finanční výpomoc od rodiny či přátel

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo s financemi problém nemá, můžete ho požádat, aby vás založil. Bude-li dotyčný natolik ochotný, že vám půjčí bezplatně, můžete si gratulovat. Rozhodně si však určete podmínky, za jakých částku splatíte. Nicméně pamatujte, že půjčka mezi rodinou či přáteli nemusí skončit dobře. V tomto směru jsou mnohem lepší půjčky do výplaty nebo zástava věcí.

Přečtěte si:  Půjčka pro domácnost
Finanční výpomoc od rodiny či přátel
Finanční výpomoc od rodiny či přátel

2. Zástava věcí, které nepotřebujete

Další možností je zastávka v nejbližší zastavárně. Potřebujete-li pár set až tisíc korun, můžete je získat poměrně rychle – stačí, když zastavíte pár hodnotnějších věcí, které právě nepotřebujete. Ovšem pozor, předem si dobře promyslete, zda stihnete vrátit peníze včas. Jinak o své věci nenávratně přijdete.  Navíc nikdy nedostanete částku, která se blíží reálné hodnotě věcí. 

3. Půjčka do výplaty

Nenajdete-li nikoho ve svém okolí, můžete se obrátit na některou z nebankovních společností. Stačí si vybrat vhodně zvolený produkt a peníze přistanou na vašem účtu třeba již za pár minut. Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka. Pohybuje se výši několika set až tisíc korun a doba splatnosti činí kolem 30 dní s možností prodloužení.

Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka.
Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka.

Ať už se nakonec přikloníte ke kterékoliv možnosti, v budoucnu si svůj rozpočet naplánujte tak, abyste těmto situacím předešli.