Money Savings Cash Investment

3 tipy, jak vyřešit nedostatek peněz před výplatou

Vytvořili jste si podrobný rozpočet, ale přesto vám peníze nevyšly a octli jste se před výplatou „na mizině“? Pokud se vám to děje pravidelně, zřejmě byste měli přehodnotit přístup k financím a snažit se více šetřit. V případě jednorázového deficitu, ke kterému došlo v souvislosti s nečekanými výdaji, si z toho nedělejte vrásky – čas od času se něco takového může přihodit každému. Ale nic to nemění na tom, že budete muset vymyslet způsob, jak z nepříjemné situace vybruslit. Inspirujte se našimi tipy!

1. Finanční výpomoc od rodiny či přátel

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo s financemi problém nemá, můžete ho požádat, aby vás založil. Bude-li dotyčný natolik ochotný, že vám půjčí bezplatně, můžete si gratulovat. Rozhodně si však určete podmínky, za jakých částku splatíte. Nicméně pamatujte, že půjčka mezi rodinou či přáteli nemusí skončit dobře. V tomto směru jsou mnohem lepší půjčky do výplaty nebo zástava věcí.

Finanční výpomoc od rodiny či přátel
Finanční výpomoc od rodiny či přátel

2. Zástava věcí, které nepotřebujete

Další možností je zastávka v nejbližší zastavárně. Potřebujete-li pár set až tisíc korun, můžete je získat poměrně rychle – stačí, když zastavíte pár hodnotnějších věcí, které právě nepotřebujete. Ovšem pozor, předem si dobře promyslete, zda stihnete vrátit peníze včas. Jinak o své věci nenávratně přijdete.  Navíc nikdy nedostanete částku, která se blíží reálné hodnotě věcí. 

3. Půjčka do výplaty

Nenajdete-li nikoho ve svém okolí, můžete se obrátit na některou z nebankovních společností. Stačí si vybrat vhodně zvolený produkt a peníze přistanou na vašem účtu třeba již za pár minut. Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka. Pohybuje se výši několika set až tisíc korun a doba splatnosti činí kolem 30 dní s možností prodloužení.

Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka.
Pro řešení dočasné platební neschopnosti je vhodná rychlá SMS půjčka.

Ať už se nakonec přikloníte ke kterékoliv možnosti, v budoucnu si svůj rozpočet naplánujte tak, abyste těmto situacím předešli.