Krátkodobé nebankovní půjčky: Kdy obdržíte vypůjčené peníze?

Puurchantal / Pixabay

Dostali jste se do finančních potíží a potřebujete finanční injekci opravdu rychle? Pak jste se s největší pravděpodobností začali zajímat o krátkodobé nebankovní půjčky online. Společností, které slibují, že vám poskytnou slíbené peníze opravdu rychle, je nespočet. Kdy ale můžete své finance doopravdy obdržet? A jaký je následný postup při splácení půjčky? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

O jakou půjčku jste požádali?

Pokud vaše volba padla na nebankovní půjčky bez doložení příjmu, proces vyřízení a sjednání půjčky je poměrně krátký. Obvykle jen stačí doložit společnosti ofocený občanský průkaz či jiný doklad totožnosti nebo sdělit údaje nutné k identifikaci žadatele. Pak pouze zvolíte způsob, jakým vám společnost peníze vyplatí, a čekáte, zda vám schválí či zamítne peníze. Pokud zvolíte půjčku, kde je potřeba příjem doložit, pak si musíte sehnat potvrzení od svého zaměstnavatele nebo společnosti doložit důchodový výměr či daňové přiznání za několik období. V tomto případě bude proces schvalování půjčky o něco delší.

Přečtěte si:  Vyřiďte si půjčku a přitom si najděte přivýdělek!

Pozor na registrační poplatek

Pokud společnost nabízí zaslání peněz na bankovní účet, s největší pravděpodobností po vás bude požadovat zaslání ověřovacího poplatku, nejčastěji ve výši jedné koruny. To proto, aby identifikovala účet žadatele a ověřila identitu, což ji samozřejmě ukládá také zákon. V takovém případě se může proces vyřízení a sjednání půjčky natáhnout o několik dalších dnů. Jakmile společnost ověřovací poplatek obdrží, obratem posílá peníze. Pak záleží na tom, u jaké banky máte veden svůj účet a zda se tato banka shoduje s bankou poskytovatele půjčky. Obvykle platí, že peníze obdržíte během jednoho až dvou pracovních dnů. Konkrétní údaje naleznete v podmínkách dané společnosti.