Kurzy první pomoci

kurzy první pomoci
Nemo / Pixabay

Děsí Vás představa, že v případě potřeby nebudete schopni poskytnout Vašim blízkým první pomoc? V tom případě byste měli zvážit absolvování kurzu první pomoci, který Vás na takové situace připraví. Umět poskytnout první pomoc je v dnešní době téměř nutností.

Spousta z nás každodenně cestuje vlastními dopravními prostředky nebo hromadnou městskou dopravou a nikdy nevíme, kdy dojde k dopravní nehodě, nebo kdy se nám či spolucestujícím udělá nevolno. Setkáme-li se s lidmi, kteří vypadají, že se necítí dobře, rozhodně bychom před nimi neměli zavírat oči. Nikdo totiž nevíme, kdy se octneme na jejich místě a budeme pro změnu my sami potřebovat pomoc.

Příležitostí k navštěvování nějakého takového kurzu je v současné době velké množství. Bohatou nabídku kurzů první pomoci nabízí také vzdělávací centrum Seduca. Informace o tomto vzdělávacím centru naleznete také na této webové adrese www.seduca.cz/kontakt.Pro širokou veřejnost jsou určeny kurz první pomoci od A do Z. Tento kurz je vhodný také pro firemní nebo klubové vzdělávání. Vzdělávací centrum Seduca však disponuje také kurzem první pomoci pro pedagogické pracovníky i pro pracovníky v sociálních službách. Kurz pro pedagogické pracovníky je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Kurz zahrnuje dvacet vyučovacích hodin a je určen pro maximálně 24 osob. S dalším vzděláváním pedagogických pracovníkůod Seducy budete maximálně spokojeni.

Přečtěte si:  Co je to nezabavitelné minimum a chráněný účet

Během kurzu se například dovíte, jak vyprošťovat a transportovat raněné. Naučíte se poskytnout raněným první pomoc při krvácení i při amputaci. Při pedagogické praxi se spousta učitelů setkává s dětmi, které trpí nejrůznějšími nemocemi, proto je vhodné umět poskytnout první pomoc také žákům v záchvatových stavech.