Jak vybrat tu nejvýhodnější hypotéku? Pár rad a tipů pro vás

Jak vybrat tu nejvýhodnější hypotéku? Pak rad a tipů pro vásÚroky hypotečních úvěrů se od roku 2014 pravidelně dotýkají svého historického minima. Některé hypoteční úvěry můžete uzavřít již s úrokem začínajícím na 1,69 %, což je vskutku velmi lákavá a atraktivní nabídka. Ovšem nízké úroky hypoték pochopitelně nemůžou trvat věčně, proto pokud již nějakou dobu uvažujete o vlastním rodinném domečku a svůj sen jste si doposud nesplnili, pak máte nejvyšší čas. Na následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat tu nejvýhodnější hypotéku, které nebudete v budoucnu litovat.

Úroková míra není všechno

Výše úroků je jedním nikoli jediným předpokladem výhodné půjčky. Větší vypovídací hodnotu má zejména RPSN, které udává celkové náklady, jenž bude muset klient bance zaplatit zpravidla za období jednoho roku. Kromě úroků a hodnoty RPSN se vyplatí také zhodnotit výši měsíčních splátek, délku splatnosti i samotnou fixaci.

U koho podepsat smlouvu o hypotečním úvěru?

Bank, které se na tento produkt specializují, je vskutku nepřeberné množství a noví poskytovatelé stále přibývají. Ovšem není hypotéka jako hypotéka. Bankovní úředník vám může naslibovat hory doly stejně jako promyšlený reklamní spot. Realita ovšem může být někde úplně jinde. Proto se vyplatí hypotéky jednotlivých bank porovnat mezi sebou a zvolit tu, která bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům a zároveň nesníží vaši aktuální životní úroveň. A mějte na paměti – výhodnější už úrokové sazby nebudou! Proto vybírejte aktivně, ale především obezřetně!

Přečtěte si:  Co když nezvládám splácet půjčku?