Nouzové LED osvětlení vás nenechá ve tmě!

Každý člověk se může ocitnout v nouzi. Pokud je navíc vaším problémem tma, můžete si však pomoci ještě před vznikem této nepříjemnosti. Nouzové osvětlení LED se v současnosti vyskytuje na mnoha místech ve vašem okolí. Zaručeně si ho všimnete v době, kdy se přeruší přívod elektrického proudu a začne vám svítit na cestu.

Kde se využívá nouzové LED osvětlení

Nouzové světlo LED se nemusí uzemňovat díky dvojité izolaci a dá se instalovat na stropy, stěny i hořlavý povrch. Je stále pod napětím a jakmile se přeruší dodávka elektřiny, začne svítit a vydrží i několik hodin. Nouzová led svítidla nechybí na místech, kde to vyžadují provozní a bezpečnostní stavy.

Toto světlo hlavně chrání v době, kdy dojde k nesnázím a musí se rychle opustit budova. Konkrétně se jedná o únikové východy, schodiště a chodby. Nouzové osvětlení LED najdete v nemocnicích, restauracích, kinech, garážích, obchodech a v jiných firmách a podnicích. Nemusí se jednat jen o bezpečnost, ale použití je možné brát i za jednoduché náhradní osvětlení.

Přečtěte si:  Skvělý tým ve vaší firmě nemusí zůstat jen snem!
LED nouzové osvětlení
LED nouzové osvětlení

Výhody nouzových svítidel

V případě, že se pustíte do porovnávání klasické a LED varianty nouzového osvětlení, budete muset uznat výhody právě LED svítidel. Především nehrozí žádné blikání a díky jejich svícení nehrozí vznik požáru. Nouzové osvětlení LED vás ohromí svou životností – je sedmkrát až desetkrát vyšší. Zároveň uspoříte až 80% energie. Můžete se spolehnout, že po výpadku světla máte od LED nouzových svítidel ihned stoprocentní světlo. Je třeba zmínit, že nedochází k žádnému vyzařování ultrafialového nebo infračerveného záření.

LED zářivka
LED zářivka

Nouzové světlo led neobsahuje žádné nebezpečné látky – fosfor, olovo, rtuť. Připadá vám světlo příliš silné? Máte umožněno ho stmívat. K přednostem se řadí i nenáročnost, protože nepotřebuje žádnou údržbu při svém provozu. Testování se dá provádět během nabíjení akumulátoru.