ING v ČR končí s osobním bankovnictvím – po více než 20 letech

Současné nepříznivé ekonomické podmínky mají řadu dopadů na náš aktivní život. A jak se zdá, stejně jsou na tom i některé banky. Například nizozemská ING, jež na našem trhu působí více než 20 let, se kvůli aktuální situaci rozhodla „obětovat“ všechny své klienty osobního bankovnictví.

Jde o ty, jimž poskytovala své služby v oblasti spořících účtů nebo podílových fondů. A aby byla celá situace ještě komplikovanější, žádná další banka její klienty tzv. převzít nechce. Šance je jediná – exkluzivitu v jejich oslovování získala Raiffeisenbank.

Akce Z se už spouští –  Raiffeisenbank má naštěstí s akvizicemi řadu zkušeností

Již dnes se mohou někteří klienti ING setkávat s aktivní kampaní Raiffeisenbank a do konce března 2021 by měli její unikátní nabídku dostat všichni, kdo využívají služeb ING ve výše jmenovaných oblastech. Pro Raiffeisenbank ovšem nejde o nijak novou situaci – podobně se už dříve zachovala při přebírání klientů od eBanky, Citibank a Zuno banky.

Přečtěte si:  Cestovky krachují - jste proti takovému riziku pojištěni?

Klienty samozřejmě do ničeho nenutí. Kdo nebude s přechodem souhlasit, může si všechny dosavadní úspory z ING převést kamkoliv jinam. A co se stane, pokud klient přesto na celou situaci nijak nezareaguje? Vlastně skoro nic. Do několika měsíců mu pouze dorazí výpověď smlouvy od banky spolu se žádostí o zaslání účtu, na který bude provedena „výplata.“

Proč vlastně ING z ČR odchází?

Jak to tak vypadá, došlo v jejím případě ke spojení hned několika faktorů. Vedení ING si prý v současné situaci neumí představit jakýkoliv „růst trhu“ a s ním i rozšiřování klientské základy, což by ING umožnilo dále rozšiřovat a zkvalitňovat své služby. Ve hře je tedy tzv. „udržitelný růst,“ jak se vyjádřil Isold Heemstra, generální ředitel ING ČR.

Celá etapa ukončení osobního bankovnictví bude u ING eskalovat ve druhé polovině letošního roku. Spolu s ní zmizí i 225 pracovních pozic napříč organizační strukturou.