Oddlužení zastaví exekutora

oddlužení
PublicDomainPictures / Pixabay

Dluhy, dluhy, jen samé dluhy? Připadáte si v hodně nepříjemné pasti, protože jste si zařídili několik půjček a nemůžete plnit jejich splácení v dojednaných termínech? Oddlužení fyzických osob je řešením pro vaše finanční potíže!

Jak se rychle zbavit dluhů?

Neplatíte své kreditní karty, půjčky nebo úvěry? V tomto případě se nesmíte divit, že se každým dnem může za vašimi dveřmi objevit exekutor. A bude hodně ostrý! Stačí chvilka a nebudete vlastnit takřka nic z dosavadního movitého a nemovitého majetku. V případě, že jste v opravdu svízelné situaci, máte ještě naději v zákonném oddlužení, umožňujícím odpuštění až sedmdesáti procent vašeho celkového dluhu. Oddlužení je spojeno s náročnou administrativou, proto je výhodnější si najít na podání žádosti odborníky, abyste se vyhnuli zbytečnému zamítnutí kvůli nedostatkům v dokumentaci.

Oddlužení fyzické osoby

Máte více jak dva dluhy po splatnosti a nechybí vám ani historicky doložitelný pravidelný příjem? Potom máte velkou šanci obstát při schválení žádosti o oddlužení fyzické osoby. Každý nemusí získat půjčku, stejně tak je třeba si uvědomit, že ani oddlužení se nehodí pro každého. Musí se splnit určité podmínky. Osobní bankrot se nerealizuje u hypoték nebo leasingu, musí se jednat jenom o půjčky, kde nebyla provedena žádná zástava. Když nezvládnete své dluhy, obrátíte se na soud s návrhem o oddlužení. V případě, že dojde k vyhovění, bude určen insolventní správce, který bude mít za úkol hlídat placení částky stanovené insolvenčním soudem. Minimálně je nutné splatit 30 % svých závazků do pěti let.

Přečtěte si:  Odškodnění za ztracená zavazadla a zpoždění letadel

Využití oddlužení vám přinese zastavení i probíhajících exekucí a soudní ochranu před zabavením majetku a před věřiteli. Měsíční splátky budete muset zvládat po celých pět let, ale potom vás čeká nový start! Záleží jen na vás, jak tlustá čára bude dělit váš starý a nový život…