Končí vám fixace hypotéky? Začněte o výhodnějších podmínkách jednat dříve, než bude pozdě!

Končí vám fixace hypotéky? Začněte o výhodnějších podmínkách jednat dříve, než bude pozdě!
OpenClips / Pixabay

Splnili jste si svůj velký realitní sen a konečně si postavili či koupili vlastní rodinný domek? Pokud jste takto učinili před 5 či 10 lety, jistě nám dáte za pravdu, že v této době se sazby hypotečních úvěrů pohybovaly na zcela jiných úrovních, než je tomu v dnešní době. Dříve jste mohli hypotéku uzavírat s „výhodným“ 7 až 9 procentním úrokem. Dnes již začínají sazby na 1,69 procentech! Neházejte ovšem flintu do žita a raději popřemýšlejte nad možností refinancování. Jak na to, vám prozradíme na následujících řádcích.

Krok č. 1 – začněte refinancování řešit včas

Ideální dobou pro refinancování stávajícího hypotečního úvěru jsou zhruba 3 měsíce před skončením fixační lhůty. V tuto chvíli začněte shromažďovat informace o nabídkách hypoték na našem trhu, ale i podmínkách jednotlivých bank. Všechny informace mezi sebou vzájemně porovnejte a následně vyberte tu nejlepší.

Krok č. 2 – kontaktujte novou banku

Jakmile dospějete k názoru, že konkrétní banka vám může nabídnout ty nejvýhodnější podmínky, kontaktujte ji a spravte se svou aktuální situací. S největší pravděpodobností bude nutná osobní schůzka, na které proberete všechny nezbytné detaily. Nová banka s největší pravděpodobností kontaktuje vašeho stávajícího poskytovatele hypotéky a osvětlí mu aktuální situaci.

Přečtěte si:  Image karty – vyberte si vlastní design

Krok č. 3 – čerpejte nových výhod

Na refinancování hypotéky můžete ušetřit i několik procent, což se ve vašem rodinném rozpočtu ve finále promítne poměrně zajímavou částkou. I zde ovšem mějte na paměti, že není všechno zlato, co se třpytí, proto je důležité novou banku vybírat obezřetně.