Vybíráme pojistku. Jaký rozsah je žádoucí?

estanek / Pixabay

Není nic nového, že povinné ručení auta dnes potřebuje každý motorista. Jelikož ale takovou pojistku sjednáváme maximálně několikrát za život, měli bychom vědět, co může nabídnout a jaký je jí rozsah je skutečně žádoucí. Není to jenom nutnost studovat ceník povinného ručení, jelikož hledět je třeba i na jiné parametry – které nabídne Česká pojišťovna, i řada dalších na trhu. A ty zhodnotíte velice jednoduše, jelikož se stačí podívat na web Porovnej24.cz, kde provedete porovnání povinného ručení. A my vám řekneme, na co hledět.

Pojistné limity jsou ty nejdůležitější

Kdy vlastně danou pojistku využijete? Je to pokaždé, když budete muset hradit škody, které ostatním způsobíte při dopravní nehodě. Přitom ale stačí sjednat si povinné ručení online a následně máte jistotu spojenou s tím, že vše zaplatí pojišťovna. Tedy abychom byli přesní, zaplatí takové škody, které odpovídají zvoleným limitům pojistného krytí. Jedná se o maximální částky, které daná pojišťovna uhradí. A zde platí, že čím větší při srovnání povinného ručení zvolíte, tím samozřejmě mnohem lépe pro vás. Získáte tak lepší ochranu.

Přečtěte si:  Autolakovna Praha

Myslete také na různé doplňky

Základní ochrana není to jediné, co můžete získat. Zapomínat byste neměli ani na to, že vám kalkulačka povinného ručení může ukázat, jaké pojištění získáte navíc. A tak můžete své nejlevnější povinné ručení celkem zajímavě rozšířit o možnosti, jako je třeba pojistka skla, vašich zavazadel, ale i vašich pasažérů. Stejně tak není problém pojistit třeba i riziko srážky se zvěří.

Hledáte pomoc na cestách?

Co konkrétně máme na mysli? Jsou to asistenční služby, které dnes většina pojišťoven dává ke svým pojistkám dokonce zdarma. A tak stačí provést srovnání povinného ručení a budete mít jistotu, že váš rozsah bude skutečně ten správný. Tedy takový, který vás nejenom ochrání, ale který také bez problémů využijete i na vašich cestách.