Vyplatí se investice do zlata?

Investice do zlata byla považována dlouhou dobu za jistou investici s vysokými zisky i v delších časových obdobích. V posledních letech a zejména měsících se však zlato propadá na své historicky nejnižší hodnoty. Není se proto čemu divit, že od investice do tohoto drahého kovu spousta finančních expertů i obyčejných obchodníků upouští. Letošní červen byl pro zlato doslova krizový. Jeho hodnota klesla na nejnižší cenu za posledního dva a půl roku.

Investice do zlata? Proč ztrácí zlato svou hodnotu?

Co za tento pokles může? Hovoří se o zvýšení importního cla v Indii z šesti na osm procent. Indie totiž patří mezi přední obchodníky se zlatem, proto se změna celních podmínek dotkne zejména propadu ceny zlata na tuzemských trzích. A ani do budoucna nevypadá situace v Indii růžově. Plánují totiž další zvyšování cel i zavedení limitu, který bude určovat maximální importované množství žlutého kovu.

Kam tedy s penězi? Vyzkoušejte Palladium

Pokud se od investice do zlata přesto nedáte odradit, investujte raději v kratších časových intervalech, kdy je návratnost vložených prostředků stále ještě poměrně jistá. Chcete-li však z investice do drahých kovů těžit více a v delších časových horizontech, zaměřte se na opomíjené Palladium. Ačkoli není tento kov příliš známý, v současné době patří k největším favoritům a to zejména díky své využitelnosti v průmyslu. Ne nadarmo se mu říká „bílé zlato“, aktuálně totiž patří ke kovům s nejvyšší výnosnou hodnotou.

Přečtěte si:  Česká pošta představila nové známky s olympijskou tématikou

Jak investovat do Palladia?

Možnosti máte hned tři. Buďto zakoupíte Palladium ve fyzické podobě (příliš drahé a neefektivní), nebo nakoupíte akcie podniků, které se zaměřují na těžbu a zpracování „bílého zlata“, anebo budete spekulovat na cenu fyzického Palladia, která je dána fungujícími fondy.