Hodnocení realitních makléřů aneb vyberte si toho nejlepšího!

Hodnocení realitních makléřů aneb vyberte si toho nejlepšího!
geralt / Pixabay

Situace na realitním trhu během let 2013 a 2014 nabrala na obrátkách. Rekordně nízké sazby hypoték dotýkající se neuvěřitelné hranice 2 % přesvědčily mnoho osob ke sjednání výhodného hypotečního úvěru, kterým by následně mohly financovat své nové bydlení. Patříte-li do této skupiny, pak nám dáte jistě za pravdu, že výběr nemovitosti, jež by se měla stát vaším novým domovem, není radno podceňovat. Ovšem jak úspěšně zvládnout celý proces výběru? Jak si poradit se smlouvami a dalšími náležitostmi, jež jsou jeho neodmyslitelnou součástí?

Ani situace na opačné straně barikády není ideální

Pokud stojíte na pomyslné opačné straně barikády a plánujete prodat či pronajmout svůj byt nebo dům, pak se vám jistě hlavou honí podobné otázky. Mnozí z nás dospějí k závěru, že jediným správným řešením je oslovení realitní kanceláře. Ovšem ani to vždy nemusí vést k hladkému průběhu bez komplikací. Ne každá realitní kancelář totiž zaměstnává ve svých řadách kvalitní makléře a spolehlivé poradce. Pokud tedy budete mít smůlu, můžete narazit na makléře, kterému vůbec nepůjde o vaše dobro, ale zejména o vlastní kapsu a plnou peněženku.

Přečtěte si:  Oddlužení zastaví exekutora

Jak vybruslit se svízelné situace?

Nyní vás asi napadne, jak tuto ošemetnou situaci řešit. Zda vzít celý proces prodeje nebo koupě do vlastních rukou nebo doufat, že budete mít štěstí a natrefíte na spolehlivého a solidního makléře. Chcete-li se vydat zcela jinou, avšak o to zajímavější a transparentnější cestou, vsaďte na novou službu, v rámci které si můžete pročíst informace a recenze týkající se jednotlivých makléřů, jež jsou zaměstnáni v řadách realitních kanceláří operujících na našem trhu. Sázka na spolehlivého makléře, je v tomto případě sázkou na jistotu!

11996-image