Nepokoje v Egyptě zvýší ceny pohonných hmot u nás

ceny pohonných hmotInformace o tom, jak je na tom situace v Egyptě, se na nás valí ze všech sdělovacích prostředků téměř dennodenně. Desítky krvavých demonstrací, při kterých přišel o život nejeden člověk, stovky zraněných, ale na druhé straně i Češi, kteří si užívají pohody a sluníčka u moře nadávající na nemožnost podívat se na egyptské pyramidy. Alespoň tak lze ve zkratce charakterizovat atmosféru dnešního Egypta – kolébky lidské civilizace. Místní nepokoje však mají na naši ekonomiku a hlavně peněženky větší vliv, než si v tuto chvíli dokážeme přiznat. Vojenský převrat v Egypt totiž nemalou měrou ovlivní ceny pohonných hmot na českých čerpacích stanicích. Takže řidiči a řidičky – máte poslední šanci vzít benzínové pumpy útokem.

Za kolik jsme tankovali a za kolik tankovat budeme?

Na konci minulého týdne jste mohli v České republice natankovat benzin přibližně za 36,11 Kč/l a naftu za 35,70 Kč/l. V příštím týdnu tomu tak již nebude. Ceny nafty i benzinu se zvýší až o několik desítek haléřů za litr. V Rotterdamu, který je ukazatelem a regulátorem cen benzinu a nafty v České republice stouply ceny přibližně o tři procenta. Jak velký dopad bude mít toto zdražení na ceny benzinu u nás, to se prozatím můžeme jenom dohadovat. Jedno je však jisté, ceny rozhodně nezůstanou na stejné úrovni jako dnes.

Přečtěte si:  Povinné ručení bude opět dražší

Kde natankujete nejdráže a kde naopak nejlevněji?

Nejvyšší ceny benzinu a nafty jsou již tradičně na benzinových pumpách v Praze. Zde si za litr benzinu zaplatíte 36,88 Kč a litr nafty natankujete za 36,40. Nejpřívětivější ceny jsou naopak v Jihočeském kraji, kde za litr benzinu zaplatíte přibližně 35,75 Kč. Nejlevnější nafta byla naopak v Královehradeckém kraji, kde se cena za jeden litr nepřehoupla přes hranici 35,27 Kč.  S těmito cenami se však můžeme nyní na pěkně dlouhou dobu rozloučit.