Ochránit svůj majetek, to je v dnešní době skutečně prvořadé

Možná nemáte rodinnou vilu, lány polí nebo spoustu cenností. Ale že by snad vůbec nestálo za to hlídat si životní jmění jako oko v hlavě? Takovou otázku určitě ani není třeba pokládat, už jen proto, že každý dotazovaný odpoví prakticky totožně. Pojistná ochrana je velmi důležitá, i když třeba zrovna žijete v malé garsonce a teprve se chystáte k nějakým vážnějším životním krokům. Problémy totiž mohou přijít kdykoliv – a pokud jste na ně rámcově dobře připraveni, nezasáhnou vás nikdy na citlivém místě.

Dnes je možné pojistit si majetek online
Dnes je možné pojistit si majetek online

Požár, vytopení bytu nebo jiný problém?

Klasické majetkové pojištění může pokrýt řadu různých eventualit. Živelná pohroma si nevybírá dne ani hodiny, neohlásí se posláním doporučeného dopisu – prostě přijde a musíme se s ní všichni poprat tady a teď. Sousedům o patro výš může vytéct pračka, díky čemuž budete mít poškozenou malbu v kuchyni. Nebo napáchala škody bouřka, případně dokonce vypukl u vás doma požár? Už kvůli těmto možnostem je pojistka prostě nutností nad slunce jasnou, pro klidnější usínání a každodenní život bez obav, co všechno se může (a samozřejmě současně také nemusí) stát.

Přečtěte si:  ING v ČR končí s osobním bankovnictvím – po více než 20 letech

Pojistku si můžete sjednat i přes internet

Není třeba chodit na pobočku, dnes je přeci možné pojistit si majetek online. Klidně už během příštích pár minut, stačí totiž jen minimum informací a s jinak složitou administrativou se vůbec nemusíte potkat. Naopak – kolik metrů čtverečních má váš byt či dům je jedinou podstatnou položkou. Díky ní se totiž vypočítá paušální pojistné, které je takto spravedlivé úplně pro všechny zájemce. V každém případě, měli byste si dávat pozor na takzvané podpojištění, neboť v případě nějaké budoucí pojistné události pak můžete získat nižší finanční plnění, které vůbec neodpovídá reálné hodnotě vašeho majetku.