Potřebné informace pro pracující cizince v ČR

informace pro cizince
niekverlaan / Pixabay

Není žádným tajemstvím, že se v České republice nachází stále větší množství pracujících cizinců. Nejde jenom o pomocníky na stavbách, vyvolávajících obecnou teorii, že zde pracují nelegálně a obírají místní o práci. Cizinci v ČR se řadí i k potřebným pracovním silám mnohých zahraničních podniků. Sami si zakládají firmy a zaměstnávají i mnohé české občany. Cizinci potřebují mít vyřešené dokumenty, hledají vhodné školy pro své děti, ale i zastoupení, konzuláty a zahraniční spolky působící na našem území. To vše můžete najít na speciálních webových stránkách.

Jen spolehlivé informace

Regionální rozvojová agentura jižní Moravy se zaměřuje na Jihomoravský kraj a webové stránky jsou bohaté na informace pro cizince ze všech oblastí. Snadno získáte aktuality a zajímavé zprávy z celého kraje, ale také si zjistíte pro vás důležité kontakty. Adress Kit je kapitolou, kde najdete adresy včetně jiných kontaktů na kulturní centra a sítě cizinců, náboženské komunity, konzuláty a zastoupení. K dispozici jsou pro cizince kontakty na služby, například na advokátní kanceláře, či z oblasti personalistiky, logistiky nebo daní. Cizinci v ČR sem nemusí vždy jezdit jednotlivě, ale mají sebou své rodiny. V tomto případě ocení školky, základní a střední školy, kde se mohou jejich děti vzdělávat v cizím jazyce.

Přečtěte si:  Daňové výhody pro slevové kupony

Užitečný zdroj informací pro pracující v ČR

Regionální rozvojová agentura jižní Moravy vytvořila informační brožuru pro zahraniční investory a pracovníky. Jednotlivé informace jsou určeny pro zahraniční management v ČR a další pracující cizince v rámci republiky. Brožura slouží nejen zahraničním investorům, ale také propaguje Jihomoravský kraj. Zajímavé informace pro cizince ocení i v jiných regionech a v zahraničí. Dozvědět se můžete konkrétní informace o účetnictví, právní úpravě podnikání, pracovní legislativě, vízech a integraci po příjezdu a mnoho jiného.