Slevové karty pro studenty a mladé

Slevové karty pro studenty
OpenClips / Pixabay

Slevové karty pro studenty a mladé jsou ve světě oblíbené, protože s nimi můžete skutečně dost ušetřit. Slevové karty jsou určeny pro osoby mladší než 26 let nebo pro učitele.  Jaké druhy slevových karet jsou k dispozici?

Karta ISIC

Průkaz se vydává organizací ISIC Association pod záštitou světové organizace UNESCO. Díky kartě ISIC lze čerpat slevy po celém světě. Kartu ISIC dostane student SŠ, učiliště, VOŠ a VŠ. Dále jsou karty ISIC dostupné studentům  jednoletých pomaturitních kurzů cizích jazyků a jiných oborů s denní výukou. Pokud patříte mezi studenty víceletých gymnázií, máte nárok na kartu už od dvanácti let. Tato karta nevyžaduje žádný horní věkový limit, podmínkou je řádné denní studium. Karta ISIC má platnost ve 124 zemích a držitelé získají možnost využívat přes 42 000 slev. V České republice se slevy dají získat na okolo 2300. Karta ISIC se dá využívat na nákupy, stravování, vzdělávání, na vstupné na akce, do klubů nebo na festivaly. Kartu využijete při cestování a koupi jízdenek, slevy získáte i za ubytování a při vstupném do různých kulturně-historických památek a mnoho jiného. Platnost karty ISIC je až 16 měsíců.

Karta ITIC

Karta ITIC představuje mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. Díky této kartě získají pedagogové v České republice zajímavé slevy na kulturu, cestování, sport a volný čas. Nárok na kartu mají pedagogičtí pracovníci z MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitních studií, akademičtí VŠ pracovníci, kteří učí minimálně patnáct hodin za týden a mají smlouvu uzavřenou na dobu minimálně jednoho školního roku. Škola musí být zároveň schválena Ministerstvem školství.

Přečtěte si:  Dovážíme, zdražujeme

ITIC karty se vydávají pod záštitou organizace UNESCO. Karta ITIC má platnost až 16 měsíců od vydání. Karta ITIC zajistí slevy na cca 1800 místech v České republice a platí ve 124 zemích. Slevy získáte na vstupné, permanentky na lyžování, stravování, vzdělávání, nákupy, cestování, ubytování apod.

Karta ALIVE

Karta ALIVE je identifikační průkaz určeným studentům dálkového, večerního, distančního a kombinovaného studia a také pro nepedagogické/neakademické pracovníky škol – pro provozní pracovníky apod. Karta je rovněž určena členům sportovních svazů a asociací. K výhodám průkazu ALIVE se řadí přístup ke slevám po celé republice. Karta ALIVE platí na více než 1100 místech v České republice. Pro získání karty není důležitý věk – není stanovena dolní ani horní věková hranice. Zároveň platí, že student s nárokem na kartu ISIC nemůže obdržet průkaz ALIVE.

Karta IYTC

IYTC karta je mezinárodní kartou pro mládež. Je určena všem mladým lidem, kteří v den vystavení průkazu nebudou starší než 26 let. Karta IYTC má platnost ve 124 zemích světa a držitelé mají k dispozici cca 1800 různých slev a benefitů.