Co je Smartbanking a jak ho používat?

83Zajímavá a rozhodně chytrá bankovní aplikace byla vyvinuta extra pro Smartphone telefony a tablety – smartbanking. Díky této službě získáte přístup k informacím o stavu vašich financí a také se můžete pustit do realizace aktivních operací na svém účtu kdykoliv chcete a odkudkoliv si přejete. V současné době aktivně fungují Smartbankingy Fio banky, Era Poštovní spořitelny a ČSOB Smartbanking, které si nyní blíže představíme v článku.

Fio Smartbanking

Smartbanking vám umožní sledování zůstatků na vašich účtech. Klidně se pustíte do prohlížení historie provedených transakcí, zadáte platební příkaz v rámci České republiky a na Slovensko zadarmo, do jiných zemí Eurozóny za výhodné poplatky. Není problém si přečíst zprávy od banky, nebo se pustit do změny nastavení platebních karet.

K výhodám Smartbankingu se řadí především rychlý a snadný přístup k vašim financím odkudkoliv si momentálně přejete. Smartbanking se velice jednoduše ovládá díky nativním aplikacím iPhone a Android. Část obsahující obecné informace je dostupná každému návštěvníkovi. Jakmile se přihlásíte do sytému, můžete spravovat platební karty Fio banky, bezplatně provádět transakce pro Českou a Slovenskou republiku. Objevit můžete také jiné funkce Fio Smartbankingu, který se zřizuje a používá zdarma.

Smartbanking Fio banky nabízí další služby – kalkulačku běžných transakcí na účtu, zobrazuje aktuální kurzy,  aktuální pozici bankomatů a poboček FIO, celkový seznam poboček – detailně, potřebné kontakty. Dále nechybí výpisy z účtu, přehledy zůstatků, nezaúčtované transakce, historie transakcí. Můžete zadávat převody, jednorázové platební příkazy apod. Zobrazují se také detaily zobrazení karty.

Smartbanking se nejprve musí aplikovat, tedy stáhnout a nainstalovat z AppStore či Google Play do vašeho tabletu nebo smartphonu. Po nainstalování spustíte aplikaci Smartbanking, přihlásíte se ke svému bankovnímu účtu díky uživatelského jména a hesla – stejné jako pro  internetové bankovnictví. Displej ukáže, že není zařízení autorizováno. V tento moment se přihlásíte do vašeho internetového bankovnictví a kliknete na záložku GLOBÁLNÍ NASTAVENÍ. Dole na stránce se objeví UID čili unikátní identifikační číslo pro váš  Smartphone telefon. Aktivujete pomocí tlačítka AKTIVUJ a takto dojde k autorizaci požadavku na přidání vašeho Smartphone telefonu. Jestliže už máte aplikaci Smartbanking používáte, stačí kliknout na POTVRDIT ZAŘÍZENÍ. Ve formuláři vyplníte potřebné údaje a odešlete. Poté je už možné se přihlásit do Smartbankingu a využívat jeho funkce.

Přečtěte si:  Pojištění si můžete vybírat!

Era Smartbanking

Obsluhování účtu odkudkoliv a kdykoliv lze také pomocí Era smartbankingu. Aktivace a využívání je zadarmo. Aplikaci si můžete snadno stáhnout do svého telefonu či tabletu, pokud zadáte svoje číslo a pošlete na Eru SMS s přímým odkazem na váš typ zařízení.

Smartbanking vám umožní dávat příkazy k úhradě přes QR kód – ten můžete jenom vyfotit chytrým telefonem a platební příkaz se vyplní automaticky. QR platbou zaplatíte třeba faktury od T-mobile, Vodafone apod. Dále vám Smartbanking najde bankomaty Ery/ČSOB, finanční centra, pošty i bankomaty cizích bank – vše nejblíže místu, kde se právě nacházíte. Budete rychle vědět, kde mají otevřeno. Nabijete si telefon, zaplatíte splátky na kreditní karty, provedete příkazy k úhradě kamkoliv potřebujete. K dispozici jsou aktuální měnové kurzy, možnost si zřídit vlastní image kartu apod.

ČSOB SmartBanking

ČSOB SmartBanking pro mobily a tablety umí rovněž zajistit obsluhování účtů u ČSOB díky chytrým telefonům, tabletům nebo PC. Snadno podáte příkaz k úhradě, podíváte se na zůstatek vašeho účtu, najdete nejbližší pobočku nebo bankomat, dobijete si kredit nebo si sjednáte cestovní pojištění. Aktivace a používání je zdarma.