Vánoce se blíží, nepřeplácejte zbytečně vysoké sumy!

S každými Vánoci je to stejné – lidé naběhnou do obchodních center, nakupují jako splašení a obchodníci toho využívají k růstu cen. Právě tedy okolo adventu mohou vzrůst tržby obchodníků klidně i o 100 %. Jenže to vůbec není nutné! Přinášíme vám několik tipů, jak se právě teď vyhnout nákupní horečce a nespokojené „paní Peněžence“.

Nenakupujte na poslední chvíli

První důležitou radou je nenechávat všechny vánoční nákupy až na poslední chvíli. Nakoupíte-li totiž všechno nejlépe do září, můžete ušetřit až 50 % z ceny. Na začátku října už vždy pomalu začíná vánoční šílenství, které pokaždé vrcholí v prosinci, pár dnů před samotnými Vánoci. Jak se Vánoce pomalu ale jistě blíží, rostou také ceny dárků a nejrůznějšího zboží.

Nakupujte nejpozději na černý pátek

Ještě poměrně stále výhodnou dobou k vánočním nákupům je poslední pátek před první adventní nedělí, a to černý pátek. Právě ten zajišťuje poslední velké slevy před tím pravým nákupním šílenstvím. Pak už ceny pouze rostou, a to až do Nového roku.

Přečtěte si:  Přicházející podzim s sebou nese akční nabídky v oblasti hypotéky a stavebního spoření

Prosince úplně vynechte

Abyste skutečně co nejvíc ušetřili, rozhodně se nevydávejte na nákupy v prosinci! To jsou ceny našponované k prasknutí. V prosinci tedy na nákupy vánočních dárků úplně zapomeňte a pouze se věnujte rodině, blízkým, přátelům a práci.

Další nákupy mohou začít opět v lednu

Až v lednu v dalším roce začínají ceny opět pomalu klesat a tak nastává výhodná doba pro nákupy post-vánočních dárků. Vánoce tedy můžete vyřešit buď nejrůznějšími poukázkami a vouchery, které uplatníte až po Vánocích, nebo příslibem povánočních obrovských nákupů, které chybějící dárky pod stromečkem vykompenzují.

Internetové obchody taktéž nenechávejte na poslední chvíli

Poslední oblastí, jež zažívá také vždy okolo Vánoc bum, jsou internetové nákupy. Jenže i ty jsou spojené s řadou negativ a nevýhod. Musíte je totiž provést s řádným časovým předstihem, abyste v případě nespokojenosti mohli využít ještě i klasických kamenných obchodů. Musíte se pokaždé mít na pozoru, abyste nenaletěli nějakému podvodníkovi. A musíte vždy dobře a pečlivě vybírat, abyste nakonec obdrželi přesně to, co jste si objednali. A právě proto ani internetové nákupy nenechávejte na poslední chvíli! Zejména pak ty prováděné na zahraničních serverech!

End New Year Calendar Celebrate - Sarajulhaq786 / Pixabay
Sarajulhaq786 / Pixabay