Když nejste doma, byt vám může vydělávat. Začněte ho pronajímat přes Airbnb

Pokud je součástí vaší životní filosofie maximální využívání potenciálu, jistě vás bude zajímat, jak přilepšit osobnímu rozpočtu třeba i několika desítkami tisíc za rok. Disponujete-li bydlením v atraktivní lokalitě, můžete nemovitost krátkodobě pronajímat turistům. Třeba právě v době, kdy jste na cestách, a vaše domácnost zeje prázdnotou.

Krátkodobý pronájem bytu přes platformy typu Airbnb je fenomén, který se pozvolna stává nedílnou součástí trhu. Čeští majitelé nemovitostí této formě přivýdělku přichází na chuť a jen v Praze je v nabídce Airbnb vice než deset tisíc apartmánů.

Výhody krátkodobého pronájmu v kostce

Proč je krátkodobý pronájem bytu tak populární? Důvodů je více. Oproti klasickému dlouhodobému pronájmu je mnohem flexibilnější a umožňuje nemovitost pronajímat jen nárazově. Tuto možnost ocení majitelé, kteří byt po většinu roku využívají.

Krátkodobý pronájem nemovitost je výhodný i z jiných hledisek. V případě zprostředkování přes portály typu Airbnb odpadá riziko střetu s neplatičem (hosté platí předem), což pronajímatelé bytů řeší poměrně často. Za zmínku stojí také mnohem menší opotřebení bytu, které je dáno tím, že hosté obvykle tráví většinu dne venku a v apartmánu pouze přespávají.

Přečtěte si:  Kvalitní reklama pro váš úspěch i pro potěchu klientů

Počítejte s časovou náročností

Jakkoliv zní všechny výše uvedené výhody krátkodobého pronájmu hezky, bylo by správné zmínit i negativa. Pronajímatel se musí aktivně podílet na propagaci, komunikovat s hosty a udržovat svou nemovitost v perfektním stavu. Nehledě na to, že obsadit všechny volné termíny je s ohledem na velkou konkurenci poměrně náročné.

Obraťte se na profesionály, ušetříte čas a vyděláte více

Chcete-li krátkodobým pronájmem vydělávat zajímavé částky a přitom neztrácet čas, využijte možnost správy pronájmu bytu týmem odborníků z Letmeinn.

Specialisté z Letmeínn zajišťují komplexní služby (vše od správy profilu na Airbnb až po pravidelný úklid a opravy nemovitosti) a svým klientům přináší o 20 – 50 % vyšší výdělek. Cena za správu krátkodobého pronájmu přitom není nijak závratná. Podrobnosti najdete na letmeinn.cz.