Výhodné hypotéky nebudou trvat věčně! Využijte nízkých úrokových sazeb zavčasu

Výhodné hypotéky nebudou trvat věčně! Využijte nízkých úrokových sazeb zavčasuHypoteční úvěry je k dnešnímu dni možno sjednat již od neuvěřitelných 1,69 %! S takovým číslem jsme se v minulosti ještě nesetkali! I přesto, že řada finančních analytiků předpovídala výhodné sazby pouze do konce roku, s největší pravděpodobností se zdá, že odborníci pro jednou šlápli vedle. Nízké úrokové sazby totiž přetrvávají i v prvních měsících roku 2015. Úroky na hranici 2 % ovšem nemohou trvat věčně, proto se pro splněné svého velkého realitního snu rozhodněte pokud možno co nejdříve. Později byste totiž mohli nepříjemně zalitovat.

Kdy je nejvhodnější doba pro podepsání smlouvy o hypotečním úvěru?

Čím dříve, tím lépe – pokud jste po škole nalezli dobrou práci, máte nějaké finanční prostředky našetřeny ze stavebního spoření, více než nejistý pronájem nebo koupě bytu, se vám vyplatí stavba vlastního domu. I přesto, že se úvěrem upíšete k 15 nebo 20 letům splácením, v mladém produktivním věku se nám přeci jen pracuje lépe, čemuž odpovídá také naše finanční ohodnocení. Čím dřív hypotéku sjednáte, tím dříve ji také splatíte. A to je logické, ne?

Přečtěte si:  Ani nízké úroky hypoték nelákají více zájemců

Koho v souvislosti s hypotékou oslovit?

Neunáhlete se a nesázejte hned na první společnost, se kterou přijdete do kontaktu. Raději nabídky jednotlivých společností důkladně prozkoumejte a porovnejte s konkurencí. Vždy si zjistěte maximum dostupných informací a nebojte se nahlédnout třeba do internetových fór a diskuzí. Jedině tak získáte jistotu, že hypoteční úvěr, o který žádáte, bude splňovat vaše představy a požadavky.