Výhodné hypotéky nebudou trvat věčně! Využijte nízkých úrokových sazeb zavčasu

Výhodné hypotéky nebudou trvat věčně! Využijte nízkých úrokových sazeb zavčasu

Výhodné hypotéky nebudou trvat věčně! Využijte nízkých úrokových sazeb zavčasuHypoteční úvěry je k dnešnímu dni možno sjednat již od neuvěřitelných 1,69 %! S takovým číslem jsme se v minulosti ještě nesetkali! I přesto, že řada finančních analytiků předpovídala výhodné sazby pouze do konce roku, s největší pravděpodobností se zdá, že odborníci pro jednou šlápli vedle. Nízké úrokové sazby totiž přetrvávají i v prvních měsících roku 2015. Úroky na hranici 2 % ovšem nemohou trvat věčně, proto se pro splněné svého velkého realitního snu rozhodněte pokud možno co nejdříve. Později byste totiž mohli nepříjemně zalitovat.

Kdy je nejvhodnější doba pro podepsání smlouvy o hypotečním úvěru?

Čím dříve, tím lépe – pokud jste po škole nalezli dobrou práci, máte nějaké finanční prostředky našetřeny ze stavebního spoření, více než nejistý pronájem nebo koupě bytu, se vám vyplatí stavba vlastního domu. I přesto, že se úvěrem upíšete k 15 nebo 20 letům splácením, v mladém produktivním věku se nám přeci jen pracuje lépe, čemuž odpovídá také naše finanční ohodnocení. Čím dřív hypotéku sjednáte, tím dříve ji také splatíte. A to je logické, ne?

Koho v souvislosti s hypotékou oslovit?

Neunáhlete se a nesázejte hned na první společnost, se kterou přijdete do kontaktu. Raději nabídky jednotlivých společností důkladně prozkoumejte a porovnejte s konkurencí. Vždy si zjistěte maximum dostupných informací a nebojte se nahlédnout třeba do internetových fór a diskuzí. Jedině tak získáte jistotu, že hypoteční úvěr, o který žádáte, bude splňovat vaše představy a požadavky.