Problémoví klienti si mohou také půjčit, ale kde?

Potřebujete si půjčit, ale banka vás vede jako problémového klienta? Problémoví klienti jsou zpravidla žadatelé, kteří mají záznam v registru dlužníků nebo nízký příjem. Mezi problémové klienty lze zařadit také ty, kdo si půjčí a následně nemají na splátky. Tito lidé nemají v bance šanci si půjčit. Ne vždy je však půjčka skutečně potřeba. Hledejte také jiné cesty, jak zlepšit svou finanční situaci, například brigádou nebo změnou pracovního místa za lépe placené.

Jak vyřešit svou finanční situaci?

1. Udělejte si přehled svých příjmů a výdajů
Víte, kolik zaplatíte měsíčně za jídlo, restaurace, cukrovinky, cigarety, alkohol, apod.? Pokud ne, nejspíš se vám bude špatně rozhodovat čeho se vzdát, co omezit. V případě, že si začnete jednotlivé příjmy i výdaje přehledně zapisovat, snadno zjistíte , za co nejvíce utratíte a kde máte rezervy.

2. Hledejte, kde ušetřit
Šetřit můžete i na maličkostech. Káva z automatu stojí jen pár korun, to samé párek v rohlíku na rohu, čokoládka v obchodě. Spočítejte si, kolik ročně za tyto drobnosti utratíte. Ušetřit můžete za benzin, pokud dojdete do práce pěšky nebo sjede pár stanic MHD, drahé cigarety vyměňte za levnější značku, apod. Je vhodné také omezit nákupy jídla. Je vhodnější zajít jednou za měsíc na velký nákup a důležité je hlídat trvanlivost jednotlivých potravin.

Přečtěte si:  Počty žádostí o osobní bankrot stále stoupají

3. Odložte výdaje, které nejsou nezbytné
Je celá řada věcí, které bychom si chtěli pořídit, ale nemáme na ně. Můžeme bez nich žít. Jestliže s penězi nevycházíte, je nesmysl si koupit patnáctou kabelku, šestý pár bot nebo zcela nový mobil, protože ten starý už není v módě.

4. Plaťte podstatné věci
Vaše problémy s penězi před výplatou by neměly být větší, než jsou. Zaplaťte nájem, splátky půjček, inkaso, složenky, u kterých hrozí sankce z prodlení.

I půjčit si lze levně

V případě, že už je pro vás nezbytné si půjčit, udělejte to chytře. V prvé řadě mezi sebou jednotlivé produkty porovnávejte, zvažte všecky následky půjčky a volte si méně rizikové alternativy půjček. Existuje celá řada poskytovatelů, kteří vám poskytnou první půjčku zdarma:

  • Zaplo  – až 8 000 Kč na 30 dnů
  • Ferratum – až 9000 Kč na 30 dnů
  • Malá hyper půjčka – až 4 500 Kč na 30 dnů
  • Japonská půjčka – až 10 000 Kč na 14 dnů

U všech těchto malých půjček platí podmínka vrátit peníze v daném termínu a půjčit si maximálně uvedenou částku. Při prodloužení termínu splatnosti zaplatíte za půjčku úroky podle sazebníku společnosti.

V případě, že nemůžete půjčku splatit, kontaktujte věřitele a dohodněte si s ním splátkový kalendář. Nezávislé porovnávání půjček vám umožní ušetřit tisíce korun. Stačí si půjčovat chytře. Problémoví klienti mají možnost půjčit si pouze v nebankovním sektoru.