Zabalte svůj balík, ať dorazí bez úhony

OpenClipartVectors / Pixabay

Každý z nás čas od času využívá poštovních služeb, jejichž prostřednictvím odesíláme malé dopisy i velké balíky. Každá taková zásilka si zaslouží svůj vlastní obal, díky kterému dorazí námi odesílané psaní bez úrazu. Víte, jaké krabice se v současnosti používají či jaké mají splňovat požadavky?

Každý, kdo se rozhodne poslat balík poštou, chce hlavně, aby jeho zásilka dorazila bezpečně a bez porušení. Pokud svůj balík nezabalíme správně a pečlivě, pak nemůžeme očekávat, že naše představy a požadavky o bezpečném doručení budou splněny. Proto je potřeba vědět, jak svůj balík zabalit tak, aby dorazil bez sebemenší úhony. Vždyť některé věci nestačí vložit do bublinkové obálky a doufat, že se nepoškodí.

Jak správně zabalit balík?

Při balení zásilky začněte s výběrem vhodného obalu. Některé věci (psaní) stačí zabalit do obálky a jiné (hlavně ty objemnější a křehčí) je potřeba zabalit do většího obalu, například do papírové krabice. Velikost takové krabice by měla odpovídat obsahu zásilky.

Před tím, než vložíte zasílanou věc do krabice, zabalte ji do bublinkové fólie. Množství bublinkové fólie se odvíjí od obsahu zásilky. Čím křehčí obsah v krabici posíláte, tím více bublinkové fólie byste měli použít. Ochranné bublinky skvěle ochrání věci před nárazem a rozbitím. Pokud posíláte velmi křehký obsah, pak můžete krom bublinkové fólie použít i další výplň (zbytky bublinkové fólie, kartonová střiž, FLO-PAK či noviny), které zaručí, že se zasílaná věc nebude samovolně pohybovat v krabici.

Přečtěte si:  Jak chránit sám sebe před dluhy manžela?

Jakmile věc dostatečně zabezpečíte před rozbitím, můžete ji vložit do krabice. Následně stačí krabici zavřít a zalepit. Na zalepení použijte kvalitní pásky, které se nepotrhají. Poničením pásky by mohlo dojít k otevření krabice a vypadnutí věci.

Proč svůj balík zabalit správně?

Poštovní krabice a vaše pečlivé zabalení vám zajistí co největší míru ochranu pro váš balík. Pokud se na pečlivost vykašlete, pak vám ani pošta nezaručí, že váš balík dorazí bez úhony.