Zákaznická karta České pošty

ceska postaČeská pošta nepříjemně překvapila mnohé klienty zdražením od 1. srpna 2013. Zároveň přináší možnost slev na vybrané služby, díky své Zákaznické kartě. Zákaznická karta České pošty se vydává zcela zdarma. Získáte ji na pobočkách pošty nebo on-line způsobem na speciálních stránkách pro zákaznické karty.

Po objednání karty online dostanete potvrzení o přijetí žádosti e-mailem, Zákaznická karta vám bude posléze doručena doporučeně do deseti pracovních dnů. Nikam nemusíte chodit a pohodlně získáte slevy. Pokud si chcete kartu zařídit osobně, půjdete na pobočku pošty, kde vyplníte a odevzdáte žádost. Můžete si ji i předem vytisknout a na poštu jen donést vyplněnou. Karta bude opět zaslána do deseti dnů na vámi udanou adresu.

Platnost karty je stanovena na tři roky, jestliže vydavatel neurčí jinou platnost. V zásilce budete mít Zákaznickou kartu, podmínky pro využívání a bezpečnostní kód pro případy změny kontaktních údajů nebo potřeby zablokování.

V čem vám bude Zákaznická karta České pošty užitečná?

Kromě slev si ušetříte i čas na poště. Se Zákaznickou kartou nebudete muset vyplňovat podací lístky. Až deset dopisů a pět balíků můžete poslat bez podacích lístků, jen s předložením Zákaznické karty. O doručení každé zásilky budete informováni emailem. Tímto způsobem vám budou také chodit informace o odmítnutí převzít zásilku, o nezastižení adresáta apod.

Použití karty je jednoduché – jenom ji předložíte a o nic dalšího se již nemusíte starat. Nebudete vyplňovat podací lístky ani doklady o odeslání zásilek – pošta vše vytiskne sama. Poštovné zaplatíte snížené, tak jak uvádějí slevy spojené se Zákaznickou kartou.

Přečtěte si:  Co je dobré vědět, než si koupíte dluhopis

Zákaznická karta je určena pro jednotlivce i pro firmy. Firmy a živnostníci mohou získat PostBox – poštovní schránku přímo ve firmě, čímž ušetříte čas, protože doručovatelé budou vyzvedávat obyčejné a doporučené zásilky z vašeho PostBoxu ve vaší firmě.

Nebudete muset vypisovat výkazy a evidenční lístky. Potvrzení o doručení přijde na váš email. Postup objednání karty je stejný jako u jednotlivců – tedy přímo na poště nebo online způsobem.

Firmy mají možnost si přiobjednat další karty. Každá pobočka firmy má možnost si objednat až deset Zákaznických karet. První dvě karty jsou pro každou pobočku zadarmo. Každá další se musí platit – výroba karty vás přijde na 50 Kč. V případě doobjednání karet na pobočky není nutné znovu vyplňovat žádosti, stačí sdělit číslo karty.

Karty budou dodány do deseti pracovních dnů na adresu vaší firmy. Pokud dojde ke krádeži nebo ke ztrátě karet, informujte o tom poštu, aby karty zablokovala a vydala nové. Zablokování je možné uskutečnit na pobočce České pošty nebo telefonicky – linka je 840 111 224.