Zbavte se svých dluhů jednou pro vždy! Zažádejte o oddlužení

geralt / Pixabay

Zadluženost v současné době stále roste. Svědčí o tom statistiky exekucí. Mnohdy přerostou člověku dluhy natolik přes hlavu, že následné vyřešení situace se zdá být zcela nemožným. Přesto však existuje možnost, která každému z nás umožňuje takovéto nepřehledné situace řešit. Touto možností je tzv. osobní bankrot, neboli oddlužení. V našem článku se společně podíváme, jaké jsou podmínky oddlužení, kdo jej může dosáhnout a kdo nám může v takové situaci pomoci.

Prostřednictvím půjček, nesplacených faktur a jiných nevyřízených platebních povinností je v dnešní době možné dostat se do úpadku či do situace, kdy nám úpadek hrozí. V takové situaci, která se zdá být zcela bezvýchodná, je však možné požádat o oddlužení.

Proč žádat o oddlužení?

Oddlužení neboli osobní bankrot je nejvýhodnějším řešením úpadku. Tento způsob totiž nabízí možnost splatit třetinu svých dluhů do pěti let a zbývajících dluhů se zbavit.

Kdo může o oddlužení zažádat?

Oddlužení je poskytováno fyzickým i právnickým osobám (v dnešní době je dokonce možné provádět oddlužení OSVČ). Je však potřeba, aby žádající osoba splňovala zákonné požadavky. V první řadě musí mít povinný více jak dva věřitele a závazky více jak 30 dní po splatnosti. Podmínkou umožnění oddlužení je také potřebný trvalý příjem, díky kterému bude povinný schopen splatit třetinu svých dluhů do pěti let.

Přečtěte si:  Binární opce

Kdo vám s oddlužením pomůže?

O oddlužení si můžete samozřejmě zažádat sami. Pokud si však nevíte rady, můžete o pomoc požádat profesionály. Potřební, ale i všichni ostatní najdou pomoc u dluhové porady Pryč s dluhy (oddlužení Praha). O profesionalitě této poradny hovoří mnoho aspektů. V prvé řadě poradna zaměstnává pouze pracovníky proškolené v oblasti insolvenčního práva. Poradna Pryč s dluhy spolupracuje s advokáty specializovanými na dluhovou problematiku. Pokud si nejste jistí, jestli se na poradnu obrátit, pak odhoďte strach či stud. Postarají se o vás totiž specialisté na pravém místě, kteří vám navíc nabídnou první schůzku zdarma.