Co dělat při ztrátě platební karty v zahraničí?

Platební kartyLetní měsíce jsou tradičně obdobím dovolených i zahraničních pracovních stáží. Ze všech stran slýcháme, jak výhodné je platit v zahraničí kartou a peníze v hotovosti se již zkrátka nevyplatí. Pokud se tohoto pravidla budeme držet a potká nás nepříjemná událost ve formě krádeže nebo ztráty platební karty, můžeme se z hodiny na hodinu ocitnout takřka bez peněz. Jak tuto situaci řešit? Zjistěte to, ještě než do ciziny vyrazíte.

Klienti velkých bankovních domů mají zajímavé výhody

Pokud máte účet vedený u některé z velkých bank, nebudete mít s blokací karty a získáním nových prostředků s největší pravděpodobností žádné potíže. Stačí, když si zajdete na místní pobočku, osvětlíte jim zde svou aktuální situaci a po blokaci karty požádáte o vyzvednutí peněz v hotovosti. Pokud se bez karty neobejdete, můžete si ji nechat zaslat z České republiky. Připravte se však na to, že vás to bude stát několik stovek až tisíců korun.

Přečtěte si:  Zákaznická karta České pošty

Co když nenajdu pobočku své banky?

Pokud se vám nepodaří najít pobočku banky nebo nemáte na účtu dostatek hotovosti, máte další „záchrannou možnost“. Kontaktujte své známé, či rodinu a požádejte je, aby vám peníze poslali prostřednictvím Western Union – jejich pobočky naleznete na poštách, směnárnách i v cestovních kancelářích. Zde stačí vyplnit formulář a předat jej spolu s posílanými penězi pracovníkovi společnosti. I zde však bude nutno zaplatit určitý poplatek, který je však nižší, než při posílání karty.

Peníze při ztrátě platební karty do několika minut

Peníze tak můžete mít v zahraniční během několika mála minut. Po převzetí peněz a potřebných dokumentů bude kamarádovi, či někomu z rodiny vystaven doklad o převzetí a odeslání peněz, který bude obsahovat speciální číslo (MCTN). Toto číslo je nutno sdělit nešťastníkovi v zahraničí, který se na jeho základě dostane k poslaným penězům.