Co dělat při ztrátě platební karty v zahraničí?

Platební kartyLetní měsíce jsou tradičně obdobím dovolených i zahraničních pracovních stáží. Ze všech stran slýcháme, jak výhodné je platit v zahraničí kartou a peníze v hotovosti se již zkrátka nevyplatí. Pokud se tohoto pravidla budeme držet a potká nás nepříjemná událost ve formě krádeže nebo ztráty platební karty, můžeme se z hodiny na hodinu ocitnout takřka bez peněz. Jak tuto situaci řešit? Zjistěte to, ještě než do ciziny vyrazíte.

Klienti velkých bankovních domů mají zajímavé výhody

Pokud máte účet vedený u některé z velkých bank, nebudete mít s blokací karty a získáním nových prostředků s největší pravděpodobností žádné potíže. Stačí, když si zajdete na místní pobočku, osvětlíte jim zde svou aktuální situaci a po blokaci karty požádáte o vyzvednutí peněz v hotovosti. Pokud se bez karty neobejdete, můžete si ji nechat zaslat z České republiky. Připravte se však na to, že vás to bude stát několik stovek až tisíců korun.

Přečtěte si:  Ano, i vaše mzda letos klesla… a nejméně o 85 korun

Co když nenajdu pobočku své banky?

Pokud se vám nepodaří najít pobočku banky nebo nemáte na účtu dostatek hotovosti, máte další „záchrannou možnost“. Kontaktujte své známé, či rodinu a požádejte je, aby vám peníze poslali prostřednictvím Western Union – jejich pobočky naleznete na poštách, směnárnách i v cestovních kancelářích. Zde stačí vyplnit formulář a předat jej spolu s posílanými penězi pracovníkovi společnosti. I zde však bude nutno zaplatit určitý poplatek, který je však nižší, než při posílání karty.

Peníze při ztrátě platební karty do několika minut

Peníze tak můžete mít v zahraniční během několika mála minut. Po převzetí peněz a potřebných dokumentů bude kamarádovi, či někomu z rodiny vystaven doklad o převzetí a odeslání peněz, který bude obsahovat speciální číslo (MCTN). Toto číslo je nutno sdělit nešťastníkovi v zahraničí, který se na jeho základě dostane k poslaným penězům.