3 důvody, proč mít virtuální sídlo firmy v Praze

Zrodil se vám v hlavě dobrý nápad nebo jste snad objevili díru na trhu? Pak jste se s největší pravděpodobností rozhodli vyzkoušet, jak to chodí v drsném podnikatelském světě. Pokud jste se prokousali množstvím nejrůznějších dokumentů a formalit, pak máte to nejtěžší za sebou. Nyní budete zřejmě přemýšlet nad tím, jak vyřešit sídlo své firmy. Možnosti máte hned dvě – buďto vsadíte na klasický pronájem kancelářských prostor, nebo si založíte virtuální sídlo firmy, jež představuje moderní službu pro neméně moderní podnikatele.

Pronájem kancelářských prostor představuje poměrně vysoký náklad, který může být pro mnohé podnikatele likvidační. Tato skutečnost se týká zejména osob, jež pro podnikání fyzickou kancelář příliš nepotřebují nebo jednoduše nemají dostatek finančních prostředků a z tohoto důvodu shánějí alternativu ke klasickému pronájmu. Touto alternativou může být virtuální kancelář. Pokud si ji navíc zařídíte v Praze, získáte výhody, o nichž se vám doposud ani nesnilo. Máme pro vás 3 důvody, proč vsadit na sídlo firmy v Praze.

Důvod č. 1 – vysoká prestiž v očích klientů a obchodních partnerů

Chcete se před svým klientem vhodně reprezentovat? Hodláte v potenciálním obchodním partnerovi vzbudit důvěru? Pak uděláte lépe, pokud budete svou kancelář situovat do velkých měst a zejména pak do Prahy nebo jejího přilehlého okolí. Vysoká prestiž v očích klientů, stejně jako notná dávka důvěry ve vaše produkty a služby se brzy podepíší nejen na obratech firmy, ale zejména na vaší spokojenosti.

Přečtěte si:  Burzy práce a rekvalifikací – mohou pomoci i vám!

Důvod č. 2 – úspora finančních prostředků

Je zcela pochopitelné, že cena za pronájem kancelářských prostor ve velkých městech bude zcela někde jinde, než cena pronájmu v nějaké vesničce „Horní Dolní“. A jelikož částky za pronájem kanceláře v Praze dosahují úctyhodné výše, mnoho – zejména začínajících podnikatelů, tato vysoká investice odradí. Z tohoto důvodu je vhodné i zde využít službu „virtuální kancelář“, která je nejen legální alternativou ke klasickému pronájmu, ale zároveň vás vyjde na několik stovek měsíčně! Za tuto neuvěřitelnou cenu získáte nejen luxusní prostory na atraktivní adrese, ale také mnoho dalších služeb, jež vám ušetří spoustu času.

Důvod č. 3 – nižší zájem ze strany finančního úřadu

Čím větší město, tím nižší četnost kontrol z finančního úřadu. Toto je nepsané pravidlo, které nahrává podnikatelům, jež mají sídla ve větších městech. Pokud máte například sídlo firmy na Praze 6, připravte se na průměrnou kontrolu z finančního úřadu jednou za 139 let. V menších městech či vesničkách vás naopak „berňák“ překvapí třeba dvakrát ročně.