Nákupy přes slevové portály

slevový portál
ImageParty / Pixabay

Nakupování přes slevové portály patří v současné době k velkým hitům. Ovšem ne všichni zákazníci atraktivních slev se budou znovu vracet k „jistým atraktivním slevám“, protože byli jednoduše podvedeni slevovým portálem a neuvidí ani své peníze a ani objednané zboží v akci. Nakupování přes slevové portály je navíc po právní stránce komplikované a zákon nijak tento nákup konkrétně nespecifikuje. Vše záleží na smluvních podmínkách mezi spotřebitelem, dodavatelem, slevových portálech a následně na výkladu soudů.

Na co si dát pozor na na slevových portálech?

Nákup na slevovém portálu sebou nese více rizika v porovnání s klasickým eshopem. Za vybraný poukaz na nejrůznější zboží ve slevě musíte totiž zaplatit předem a službu či zboží si teprve následně vyberete od dodavatele slevy. Než se rozhodnete pro konkrétní slevový portál, sledujte jeho historii, jak dlouho funguje a jaké má na internetu recenze. Pomoci by mohl i vzhled webové stránky, úroveň a informace, kolik se přibližně prodává slevových kuponů. Slábnoucí prodejní síla a zbrzdění inovací portálu svědčí o nedostatku peněz slevového portálu. Málo nakoupených kuponů je také známkou upadající popularity, ale někde nemusí počet objednávek odpovídat realitě.

Přečtěte si:  Jak funguje Forex? Aneb když se vydělávání peněz stane také koníčkem

Žádné schovky před zákazníky

Pokud si přejete férový slevový portál, mělo by se jednat o místo, kde se nikdo neschovává a je zde na stránkách uveden kontakt a adresa provozovatele. Nesmí chybět e-mail, telefonní číslo a důležitá je i zákaznická podpora, kdy bude zájemcům zodpovězeno aspoň do 48 hodin od podání dotazu. U jednotlivých slevových nabídek jsou připojené diskuze, kde snadno uvidíte, jak je zde reagováno na dotazy a jestli některé zůstávají dlouho nezodpovězeny. Provozovatelé slevových portálů musí být registrováni v obchodním rejstříku a mít dostupné IČO. Povinností ze zákona je dodržování zveřejnění tzv. účetní uzávěrky.