Dostaneme od státu víc?

Dostaneme od státu víc?Každý rok plánuje stát jistá vylepšení pro své obyvatele, a to proto, aby se měli neustále lépe a lépe. Tentokrát s novinkou přišly úřady práce, které od letošního září začnou intenzivněji využívat poukázky pro výplatu dávek pomoci ve hmotné nouzi. A co to znamená pro obyčejné lidi?

Pobíráte dávky pomoci ve hmotné nouzi?

Pokud pravidelně každý měsíc směřují vaše kroky na úřad práce, kde pobíráte dávky pomoci ve hmotné nouzi, bude vás od září čekat naprostá novinka. Kromě peněz totiž obdržíte i spoustu poukázek na jídlo, základní hygienické prostředky, dětské a lékárenské zboží, školní potřeby a oděvy. Podle typu dávky se pak může jednat buď jen o samotné poukázky, nebo o kombinovanou formu, kdy obdržíte i jistou částku v penězích jako doposud.

Proč jsou poukázky lepší než peníze?

Utrácíte-li poskytnuté finance skutečně pouze za nejnutnější zboží, prakticky se vás tato změna nedotkne. Pokud jste si však kupovali i alkohol nebo cigarety, s tím teď budete mít utrum. S poukázkami totiž nezaplatíte tyto položky, které nejsou podle úřadu nezbytně nutné.

Přečtěte si:  Výměna mincí v bance

Budou poukázky použitelné skutečně všude?

Teď vás jistě napadá, zda pro vás nebudou poukázky spíš přítěží, než-li pomocí. Úřady práce se snažily vybrat jen takové poskytovatele poukázek, jejichž obchodní síť partnerů je naprosto nejširší, a budete tedy moci poukázky využít prakticky všude. Ani si tedy nevšimnete, že místo peněz platíte poukázkami!

Budete mít i nějaké slevy nebo bonusy?

V neposlední řadě je nutné zmínit, že s některými poukázkami budete mít automaticky i jisté slevy nebo bonusy. Ty vám zajistí například levnější nákup, dárky a další výhody.