Spořte si s pomocí speciálních finančních produktů

spořící účet
stux / Pixabay

Napadlo vás si spořit na určitou věc, službu, zábavu? Chcete jet například za dva roky na cestu kolem světa a rádi byste si dávali peníze stranou? Ne každý má pevnou vůli si šetřit tak, aby na schované peníze skutečně nesáhl a neutratil je za něco jiného. Banky naštěstí myslí i na tyto situace.

Spořící plán u ING

Mít šetřící plán je dobré, ale pokud si určíte doma pravidla, snadno je porušíte. Pokud máte nastavená pravidla v bance, stanete se přece jenom zodpovědnějšími v rámci šetření na konkrétní vaše cíle. Můžete si šetřit třeba na kolo, anebo na výlet do rakouských Alp. A když nemáte konkrétní cíl na spoření, šetřete si například na neočekávané situace, kdy bude potřeba něco zaplatit.

Co potřebujete?

Pokud se rozhodnete pro ING Spořící plán, je nutné si jednoduše založit ING konto, jehož je součástí. Založení a vedení Spořícího plánu i ING Konta je zadarmo. Zde si snadno zvolíte cílovou částku, kterou si hodláte naspořit. Rovněž si vyberete, kolik si na spoření určité částky vyhradíte času. Banka vám pomůže vypočítat výši vkladu za měsíc. Při neodeslání platby budete upozorněni. Finance se na spořících účtech obecně zhodnocují lépe než na běžných účtech, platí to i v tomto případě. Nebudete platit poplatky a není to spojeno ani s žádnými závazky bance. K založení stačí registrace a nastavení trvalého příkazu.

Přečtěte si:  Naučte se šetřit snadnými triky

Spoření do obálky od Air Bank

Možnosti spoření nabízí také Air Bank. Založíte si spořící účet a následně si můžete na vlastním účtu začít šetřit stranou do obálky, ale ne do papírové, nýbrž do elektronické. Po založení spořícího konta se snadno dostanete do internetového bankovnictví, kde je možné založení až deseti virtuálních obálek. Na každou obálku si jednoduše můžete napsat, kolik si chcete ušetřit a na co. K dispozici je i graf, kde můžete sledovat, kolik je již naspořeno.