Jak na koupi ready made Evropské společnosti s virtuálním sídlem?

Jak na koupi ready made společnosti?
FirmBee / Pixabay

Řešíte založení Evropské společnosti? Na první pohled se vám možná zdá, že se jedná o složitý úkon, nicméně pokud se svěříte do rukou někoho, kdo se zakládání společností již dlouho věnuje, vše proběhne hladce. Věděli jste ale, že Evropskou společnost (SE) můžete získat ještě jednodušeji, než založením? V Česku působí několik subjektů, které se věnují jak zmíněnému zakládání firem, tak i prodeji ready made Evropských společností.

Koupě již existujícího subjektu je pro většinu podnikatelských projektů ideální. Proces pořízení již založené Evropské společnosti se může v různých případech lišit, něco ale bude vždy stejné (tedy pokud budete spolupracovat s profesionály). Jednoduše si vyberete ze seznamu dostupných firem takovou, jejíž název se bude pro vaše podnikání nejlépe hodit, a vše ostatní již za váš vyřídí váš obchodní partner.

Výhody koupě ready made evropské společnosti

Koupě předem připravené, tedy takzvané ready made evropské společnosti, může mít oproti klasickému založení společnosti řadu výhod. Záleží ale pochopitelně na tom, u koho si firmu koupíte. Obecně je možné říci, že pokud si Evropskou společnost objednáte od solidního prodejce, bude to pro vás výhodné z těchto důvodů:

  • společnost můžete vlastnit velice rychle (někdy dokonce i do hodiny),
  • vyhnete se zbytečnému papírování,
  • u některých prodejců můžete získat ready made Evropskou společnost (SE) s plně splaceným základním kapitálem.
Přečtěte si:  Jak chránit sám sebe před dluhy manžela?

A to nehovoříme o tom, jaké výhody má pro vaše podnikání sama Evropská společnost jako taková. V případě mezinárodního obchodu přispěje k lepší image vašeho podnikání, protože se s firmou tohoto typu pojí určitá prestiž. Díky tomu budete pro vaše obchodní partnery atraktivnější a důvěryhodnější – což souvisí i s transparentností této právní formy podnikání.

Kde si můžete k ready made Evropské společnosti SE pořídit i virtuální kancelář?

Jak již jsme zmínili v úvodu tohoto článku, subjektů, které poskytují předem založené Evropské společnosti, je na českém trhu několik. Při výběru je dobré se orientovat nejen podle cen, ale i podle toho, jaké další služby a servis ten který prodejce nabízí.

Pro některé podnikatelské projekty může být praktické, pokud si pořídíte virtuální sídlo evropské společnosti, nebo virtuální kancelář. Virtuální kancelář funguje tak, že si necháváte dokumenty posílat na adresu vašeho virtuálního sídla, a odtamtud jsou vám posílány tam, kde skutečně působíte. Případně může být fyzické přeposílání pošty nahrazeno skenováním a následným elektronickým přeposíláním. Profesionální poskytovatel ready made společností vám nabídne i tuto službu, protože může usnadnit vaše podnikání.

K oblíbeným prodejcům ready made Evropských společností patří Firmus a. s. Kromě Evropské společnosti si u této firmy můžete pořídit nebo si nechat na míru založit i společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost. Bližší informace najdete na webu http://www.firmus.cz/.