Podnikat se dá i doma. Jak na to, aby se byznys nezadrhl hned na začátku?

Zakladatelé Googlu neměli moc peněz a s budováním impéria začali v garáži. Nebyli přitom jediní, kromě Larryho Page a Sergeye Brina měli skromné podmínky i Steve Jobs, Ronald Wayne a Steve Wozniak – trojka, která založila fenomén jménem Apple. Dalo by se pokračovat, podobným způsobem totiž vznikl i Disney, Hewlet-Packard či Amazon. Zaměřme se však na váš byznys, protože z pohodlí domácího prostředí můžete podnikat i vy.

Berte svůj projekt vážně

Bez ohledu na to, jestli s podnikáním začnete jako s „bokovkou“ při práci, nebo do něj skočíte rovnýma nohama na „full time“, přistupujte k němu vážně a již od samotného počátku. Podnikání z domu přináší spoustu důležitých výhod a je jen na vás, zda je dokážete využít ku prospěchu věci. Především jde o významnou finanční úsporu za pronájem kanceláře a v případě správného přístupu také ohromnou flexibilitu – budete v práci (nebo doma) vždy, když to zrovna budete potřebovat. Bez zbytečného cestování a ztráty času.

Přečtěte si:  Parkovací systémy a turnikety od specializovaného výrobce

Bez čeho se neobejdete?

Aby výše uvedené fungovalo, budete muset dodržovat specifické zásady, které vám zabrání v prokrastinaci. Rozhodně se vám bude hodit podrobný byznys plán se vším, co k němu patří. S ohledem na druh podnikání i vhodně zvolený CRM a podnikový informační systém, případně účetní program s možností budoucího „upgrade“ o další potřebné funkce. Pečlivě zvolené softwarové platformy vnesou do vašich aktivit řád, pomohou vám s automatizací procesů a eliminací zbytečných chyb. V konečném součtu vám ušetří čas a peníze.

Maraton, který nesmíte vzdát

Podnikání není nikdy tak snadné, jako když se necháte zaměstnat. Připravte se na překážky, o kterých se vám nikdy ani nesnilo – a možná i pády, na jejichž překonání budete potřebovat pevné nervy. Podstatné je, abyste nepřestali věřit ve vlastní schopnosti a vytrvali – tyto dvě vlastnosti odlišují úspěšné podnikatele od neúspěšných.