Konkurenční boj mezi poskytovateli nebankovních půjček? Výhoda pro klienty

V minulosti bylo zvykem zajít si se žádostí o půjčku do banky. Tento trend sice přetrvává i do dnešní doby, ale částečně jej nahrazuje trend půjčit si u nebankovní společnosti. S tím, jak narůstá poptávka po těchto půjčkách, stoupá i počet společností poskytující úvěry. V rámci konkurenčního boje musí garantovat jedinečné podmínky pro stávající i budoucí zákazníky. Co tedy dělají pro to, aby se odlišily?

Poskytnutí půjčky během několika minut

U banky čekáte na vyřízení úvěru několik dní a výsledek je nejistý. Kdežto nebankovní společnosti jsou schopny odeslat peníze na Váš účet do několika minut. K posouzení žádostí používají automatizovaný systém, který pracuje i ve dnech pracovního klidu.

Sjednání půjčky bez nutnosti navštívit pobočku

Sjednat si půjčku z pohodlí domova? I to je u některých společností možné. Ušetříte tak čas, který byste museli věnovat návštěvě pobočky. Stačí Vám k tomu pouze připojení k internetu a pár minut Vašeho času na vyplnění potřebných údajů.

Přečtěte si:  Kde přeplatíte za půjčku nejméně?

Získání půjčky i se záznamem v registru

Nemalé procento populace České republiky má jeden či více záznamů v registru dlužníků. Takoví lidé nemohou získat úvěr v bance, na což reagovaly nebankovní společnosti a přišly s nabídkou právě pro tyto klienty.

Nabídka mikropůjček

Někdy se stane, že nevyjdete finančně do další výplaty. A právě některé nebankovní společnosti toto zaregistrovaly a rozhodly se poskytnout Vám peníze pro překlenutí tohoto období. Mikropůjčka se vyznačuje zejména krátkou dobou splatnosti do 30 dnů, s možností půjčit si od pár set až do pěti tisíc korun.

Bonusy navíc

Konkurenční výhodou jsou také dočasné slevy na sjednání úvěru, různé bonusy nebo navýšení úvěrového limitu při žádosti o další půjčku.

Konkurenční boj mezi společnostmi přináší zákazníkům výhody. Získají půjčku za benevolentních podmínek a s nízkým úrokem. I v budoucnu se dá předpokládat, že nebankovní společnosti přijdou s inovativními řešeními, jak se od konkurence odlišit.

Coin Money Finance Banking India - Elenza / Pixabay
Konkurenční boj mezi poskytovateli nebankovních půjček? Výhoda pro klienty