Operativní leasing: převratná novinka pro firmy a podnikatele

Operativní leasing: převratná novinka pro firmy a podnikateleKlasický leasing zná s největší pravděpodobností řada z nás. Ovšem, co si představit pod pojmem „operativní leasing“, to už s jistotou ví pouze málokdo. Operativní leasing představuje absolutní novinku, kterou využijí zejména větší firmy, podnikatelé, ale i drobní živnostníci, kteří chtějí při koupi vozidla ušetřit čas, ale i zajímavé finanční částky. Jaké výhody operativní leasing přináší, na jakém principu vlastně funguje a komu je určen? To a mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.

 

Pár slov úvodem o operativním leasingu

Rozdíl mezi klasickým a operativním leasingem je zřejmý. Zatímco cílem finančního leasingu je převedení vozidla do majetku zákazníka, operativní leasing je zaměřen výlučně na jeho průběžné užívání. To má za následek pozitivní dopady odrážející se v účetnictví podnikatele. U operativního leasingu totiž zaplatíte pouze cenu, která je dána rozdílem mezi pořizovací cenou a garantovanou cenou zůstatkovou na konci leasingového období. Úhrada je realizována prostřednictvím pravidelných měsíčních splátek, jejichž výše je po celou dobu splácení přesně daná a neměnná.

Přečtěte si:  Česká pošta zdraží aneb za co si od srpna připlatíme?

Další výhody operativního leasingu

Kromě výše zmíněného je také další neodmyslitelnou výhodou skutečnost, že díky operativnímu leasingu v automobilu nevážete svůj kapitál, který tak můžete využít někde jinde a o to efektivněji. Díky službám hrazeným v rámci splátek pak také optimalizujete své cash-flow. Prostřednictvím operativního leasingu také eliminujete nečekaná vydání, která mohou nastat v průběhu vašeho podnikání za standardních podmínek, které jsou vyústěním klasického finančního leasingu.

Kde tuto službu sjednáte?

Tato převratná služba, která je určená všem podnikatelům bez rozdílu, může zajímavě optimalizovat také vaše účetnictví. Na našem trhu ji nabízí silná leasingová společnost LeasePlan, která pro vás dokáže vyjednat zajímavé podmínky u svých dodavatelů, kterými jsou dealeři vozů, servisy, pojišťovny, ale i poskytovatelé palivových karet nebo prodejci autopříslušenství. Operativní leasing můžete sjednat online a to přímo na stránkách LeasePlanGo pěkně z pohodlí svého domova.