Bezkontaktní kreditní karty

Bezkontaktní kreditní karty
Bezkontaktní kreditní karty

V současné době nabízí bezkontaktní kreditní karty většina bank působících na území naší republiky. Tento způsob placení získává na stále větší popularitě a placení v obchodech se stává stále více pohodlnější. U bezkontaktních karet nemusíte do platby v částkách do 500 Kč zadávat PIN. V současné době je už každá pátá karta bezkontaktní a banky postupně vyměňují klasické karty za bezkontaktní. Většina bank nabízí bezkontaktní karty zdarma.

S růstem počtu bezkontaktních karet roste i počet míst, kde se dá tyto platby využívat. Snadno zaplatíte v hypermarketech a supermarketech a ve velkých obchodních střediscích. Připojují se i menší podniky jako lékárny, knihkupectví, čerpací stanice, restaurace atd.

Bezkontaktní karty jsou podle sdělení bank bezpečné a se srovnatelnou úrovní ochrany jako standardní platební karty. K výhodám patří to, že nemusíte kartu dávat z ruky – nepodáváte ji prodavačkám, ale sami ji vkládáte do terminálů.

Fungování bezkontaktních kreditních karet je velice jednoduché a rychlé. Z původních patnácti sekund je doba placení zkrácena na dvě sekundy. Jakmile dojde v obchodě k placení, pokladní zadá částku nákupu a na čtečce terminálu se rozsvítí světýlko. Přiložíte kartu ke čtečce terminálu a po pípnutí se na displeji zobrazí informace o provedení platby. To, co jste nakoupili je právě nyní zaplaceno. Pro nákupy nad 500 Kč bude vyžadováno zadání PIN kódu. Postup bude stejný – přiložíte kartu ke čtečce terminálu a zadáte PIN. Jakmile se objeví informace o provedení platby, odejmete kartu a dostanete stvrzenku o provedení platby za nákup. Může se však stát, že po vás budou chtít zadat PIN i při částkách pod 500 Kč – v rámci větší bezpečnosti.

Přečtěte si:  Co je Smartbanking a jak ho používat?