DINO – nová služba České pošty

2DINO je zkratkou dluhového inkasa obyvatelstva. Poskytuje ji společnost s totožným názvem, jejímž vedoucím členem je právě Česká pošta. Co obnáší? Přestože je produktem určeným původně věřitelům jako nástroj pro řešení finančních pohledávek, není jen dalším bičem na dlužníky. Naopak, může jim výrazně pomoci řešit aktuální nepříznivou finanční situaci.

Co služba DINO obnáší?

Jste-li dlužníkem, budete obeslán Českou poštou informačním dopisem. Poznáte jej na první pohled – od ostatních se odlišuje výrazným fialovým pruhem. Pokud si dopis nepřeberete, bude opakovaně poštovním doručovatelem vykonán pokus vás kontaktovat. Jde o snahu řešit dluhy hned v počáteční fázi než narostou o penále a soudní poplatky. Může se dokonce stát, že se díky této nové službě dozvíte o dluhu, o kterém jste doposud ani nevěděli nebo na něj zapomněli. Česká pošta vás nebude jen upomínat, ale nabízí vám také možnost situaci řešit. Na vaší pobočce vám rádi poradí, jak postupovat při úhradě dluhu a v případě, že nemáte dost peněz na jednorázovou úhradu, sjednají s vámi přijatelný splátkový kalendář.

Přečtěte si:  Krátkodobá půjčka před výplatou: na co dát pozor při jejím sjednávání?

Výhody služby

Přestože služba je původně koncipována pro potřeby věřitelů, ve své podstatě se stává také ochranou pro dlužníka, který má zájem svou situaci řešit. Přináší mu včasnou informaci o závazku, chrání jej před zbytečným narůstáním dluhu, soudním řízením a exekucemi. Služba je snadno dostupná na každé poštovní pobočce a úhrada dlužné částky tak může být naprosto jednoduchá a hlavně rychlá. Dlužníci získají v případě zájmu profesionální pomoc a věřitelé zvyšují svou šanci na řešení pohledávky bez zbytečných průtahů.