Kolik aktuálně zaplatíte na dálnicích v Evropě?

Kolik aktuálně zaplatíte na dálnicích v Evropě?Pracovní nasazení je právě v plném proudu, a tak spousta z nás vyráží na nejrůznější obchodní či služební cesty po celé Evropě. Jenže, jak každý řidič určitě ví, v jednotlivých evropských zemích se platí na dálnicích a silnicích za něco jiného a naprosto odlišné částky. Kolik byste si tedy měli připravit? A ve kterém evropském státě zaplatíte za dálniční známku nejvíc?

Dálniční známka jako základ pro rychlou přepravu autem

Jako první určitě budete potřebovat českou dálniční známku. Ta je naprostým základem pro rychlejší a pohodlnější přepravu po naší krásné vlasti. Na tu si připravte buď 310 Kč, koupíte-li si desetidenní, nebo 440 Kč, budete-li chtít měsíční, či 1 500 Kč, potřebujete-li dálniční známku pro osobní auto na celý rok.

Cesty do zahraničí nejsou ničím výjimečným

Jakmile vyjedete za hranice, budete taktéž samozřejmě potřebovat dálniční známku té které země. Za tu s platností deset dnů zaplatíte na Slovensku 10 EUR, což je v přepočtu asi 272 korun, a v Rakousku 4,9 EUR. V nejbližším českém zahraničí tedy na dálniční známce velmi ušetříte. Jenže, co když budete chtít jet ještě dál?

Přečtěte si:  Datové schránky: povinná elektronická komunikace pro živnostníky

Dálniční známku si budete muset koupit i v dalších evropských zemích

I v některých dalších evropských státech budete muset zainvestovat do dálniční známky. Jedná se například o Slovinsko, Švýcarsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko. Na Slovinsku si můžete koupit jak roční a měsíční dálniční známku, což je naprosto běžné i v našich končinách, tak i týdenní a půlroční. Cenově se tyto známky pohybují od 15 do 110 EURO. Ve Švýcarsku máte naopak na výběr pouze roční dálniční známku, a to za 40 CHF, což v přepočtu činí asi 919 korun. V Maďarsku si můžete koupit jak roční dálniční známku, tak i měsíční nebo týdenní. Cenově se zde pohybují od 2 975 HUF až do 42 980 HUF. V Bulharsku pak máte navíc možnost koupě i jednodenní dálniční známky a v Rumunsku máte na výběr ještě i 90denní dálniční známku.